Χρυσό στο ακόντιο για τον Μπατζάβαλη

Χρυσό στο ακόντιο για τον Μπατζάβαλη

Με επίδοση 76.27, ο Παρασκευάς Μπατζάβαλης βγήκε πρώτος στο ακόντιο, στο πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου.

Ανδρες

Αλμα σε μήκος Ανδρών
1. Τεντόγλου Μίλτος (ΓΕ Γρεβενών) 8.30 (+1.8) Νέο Πανελλήνιο Ρεκόρ Εφήβων
2. Καψής Νίκος (ΑΕΚ) 7.83 (+2.3)
3. Γαλαζούλας Τάσος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 7.82 (+1.1)
4. Μερτζανίδης Μιχάλης (Ολυμπιακός) 7.75 (+2.4)
5. Στυλιανίδης Αντώνης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 7.58 (+3.1)
6. Τσάκωνας Γιώργος (ΑΕ Μεσογείων) 7.50 (+2.0)
7. Ξενικάκης Νίκος (ΜΕΑΣ Τρίτων) 7.48 (+2.6)
8. Σαράκης Κώστας (ΜΕΑΣ Τρίτων) 7.38 (+2.6)

Ακοντισμός Ανδρών
1. Μπατζάβαλης Παρασκευάς (Παναθηναϊκός ΑΟ) 76.27
2. Ευθαλιάδης Νίκος (ΜΕΑΣ Τρίτων) 66.19
3. Αναγωνστόπουλος Κώστας (ΑΕΚ) 65.88
4. Ηλτσιος Γεώργιος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 65.85
5. Μπουραζανάς Γεώργιος (Ζευς Τρικάλων) 65.14
6. Μυλωνάς Κώστας (Αστέρας Πρέβεζας) 62.66
7. Κολώνιας Λεωνίδας (ΟΠΘεσ/νικης) 62.55
8. Περιστέρης Άρης (ΓΑΣ Παιανίας) 61.5

Αλμα σε ύψος Ανδρών
1. Τεσσαρομάτης Γιώργος (ΟΦΚΑ Σερρες) 2.15
2. Μέρλος Αντώνιος (Ποσειδών Λουτρακίου) 2.12
3. Χαλιμούρδας Γιάννης (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών) 2.03
4. Φράγγογλου Γιώργος (ΟΦΚΑ Σέρρες) 1.98
5. Τζουγκαράκης Νίκος (ΣΑΚ Αθηνών) 1.98
6. Πήττας ΠΑναγιώτης (ΓΣ Βόλου) 1.92
7. Παπαδημητρίου Χρήστος (Αίολος Μακεδονίας) 1.86
-. Κίλογλου Άγγελος (ΓΣ Ηρακλής) Άκυρος

800μ Ανδρών
1. Καλάκος Αθανάσιος (ΓΣ Γλυφάδας) 1.52.40
2. Δημητράκης Ανδρέας (Παναξιακός) 1.52.88
3. Κοτίτσας Χρήστος (ΓΣ Δεσκάτης) 1.53.03
4. Σουλιώτης Ευτύχιος (ΓΣ Τρικάλων) 1.53.13
5. Βασιλάκης Κώστας (ΓΣ Ελευθ.Βενιζέλος) 1.53.64
6. Λαγός Χαράλαμπος (ΓΣ Τρικάλων) 1.53.68
7. Μούτσο Έντισον (ΓΕΑ Τρικάλων) 1.53.72
8. ΤΡομπούκης Χρήστος (ΓΕ Αγρινίου) 1.56.23

200μ Ανδρών Τελική Κατάταξη
1. Τσάκωνας Λυκούργος-Στέφανος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 20.26 (+2.5)
2. Τριβυζάς Παναγιώτης (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 20.90 (+2.5)
3. Δουλγέρης Γιάννης (ΠΑΣ Πρωτ/ων Κομοτινής) 21.48 (+2.3)
4. Μουράτης Κωνσταντίνος (Ολυμπιακός ΣΦΠ) 21.53 (+2.5)
5. Δαρδανελιώτης Μιχάλης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 21.62 (+2.3)
6. Διάκος Γεώργιος (ΟΦ Ηρακλειου) 21.70 (+2.5)
7. Αλεξανδρίδης Αντώνης (ΑΟ Μεγάρων) 21.74 (+2.3)
8. Αρβανίτης Παναγιώτης (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 21.75 (+2.3)

Δισκοβολία Ανδρών
1. Θανόπουλος Ιάσων (ΠΑΣ Πρωτ.Κομοτινής) 56.01
2. Ζώτος Κυριάκος (ΓΣ Μανδρών) 55.85
3. Δελής Δημήτριος (ΓΣ Πίδαρος Θηβών) 54.34
4. Πεντίκης Εμμανουήλ (Αλέξανδρος ΑΣ) 51.58
5. Καρτσίνη Μιχαηλ (Πανελλήνιος ΓΣ) 50.76
6. Σταματάκης Εμμανουήλ (Πανελλήνιος ΓΣ) 50.61
7. Παπαδάκης Στέφανος (ΠΑΟΚ) 50.36
8. Λατιφλάρι Φράντσι (ΑΣ Κένταυρος) 49.64

400μ Εμπόδια Ανδρών
1. Νάκος Κώστας (ΓΣ Τρικάλων) 52.01
2. Κωνσταντής Κωνσταντίνος (ΑΟ Φιλοθέης) 52.98
3. Σκάρπας Κυριάκος (ΓΑΣ Χολαργού) 53.37
4. Ασλανίδης Γεώργιος (ΜΕΑΣ Τρίτων) 53.89
5. Ψάλτης Δημήτριος (ΟΦΚΑ Σερρες) 53.94
6. Γαλανόπουλος Ιωάννης (Πανελλήνιος ΓΣ) 54.52
7. Βασιλούνης Σταύρος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 54.64
8. Ανυφαντής Γεωργιος (Πανελευσινιακός) 55.16

Γυναίκες 

5000μ Γυναικών
1. Ρεμπούλη Ουρανία (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 16.54.28
2. Μιχαλά Ειρήνη-Ρία (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 17.29.03
3. Κοτσαχείλη Ισαβέλλα (Πανιώνιος ΓΣ) 17.39.08
4. Τσουπάκη Ειρήνη (ΓΣ Αμαρουδσίου) 17.47.82
5. Λεβεντάκη-Γιαννικάκη Ελένη (Παναθηναϊκός ΑΟ) 17.47.87
6. Γαζέα Μαγδαληνή (ΑΓΕ Ζακύνθου) 17.51.72
7. Ρήγα Σοφία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 17.59.10
8. Παναγιωτοπούλου Ιουλία-Ελένη (ΓΣ Αμαρουσίου) 18.00.64

Άλμα επι κοντώ γυναικών
1. Στεφανίδη Κατερίνα (ΑΟ Φιλοθέης) 4.81
2. Λεδάκη Στέλλα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 4.25
3. Πόλλακ Ελεν (ΑΟ Μεγάρων) 4.20
4. Τριχοπούλου Μαρία-Μαγδαληνή (ΓΣ Σέρρες 93) 3.75
5. Τελα Βασιλική (ΓΣ Αρκαδίας) 3.60
5. Μανίκη Γαβριέλα (Πανιώνιος ΓΣΣ) 3.60
5. Γκοτζάη Νεραϊντα (ΓΣ Αρκαδίας) 3.60
8. Σολομωνίδου Δήμητρα(Πανιώνιος ΓΣΣ) 3.40
8. Θεοδώρου Αννα-Κλεονίκη (ΑΟ Ρόδου Εμ.Σταματίου) 3.40
8. Τέλα Αγγελική (ΓΣ Αρκαδίας) 3.40

800μ Γυναικών
1. Γιαννοπούλου Κωνσταντίνα (ΓΣ Κηφισιάς) 2.08.11
2. Κυριακοπούλου Κοραίνη Ανθή (ΓΣ Γλυφάδας) 2.10.89
3. Λευκοπούλου Ελένη (ΓΣ Γλυφάδας) 2.11.85
4. Δόβρου Αικατερίνη (ΑΟ Κύδων Χανίων) 2.15.72
5. Λιάκου Δανάη (Σπύρος Λούης Κορυδαλού) 2.16.46
6. Σπανούλη Σταυρούλα (ΓΑΣ Χολαργού) 2.17.94
7. Θωμαϊδου Αναστασία (Αναγέννηση Λαμίας) 2.18.95
-. Λίβα Βασιλική (Αναγέννηση Λαμίας) Δεν μετείχε

Σφαιροβολία Γυναικών
1. Σκαρβέλη Σταματία (ΓΣ Τρικάλων) 16.76
2. Σοφάνη Ευαγγελία (Πανελλή νιος ΓΣ) 16.09
3. Γερομαρκάη Ευαγγελία (Έσπερος Λαμίας) 14.71
4. Μαρκοπούλου Χρυσάνθη (ΣΚΑ Δράμας) 13.00
5. Καϊσίδου Σοφία (ΓΕ Νάουσας) 12.93
6. Τζήκα Ελένη (ΑΕΚ) 12.79
7. Καφαλη Ειρήνη (ΜΑΣ Αετός) 12.78
8. Παπαϊωάννου Ευαγγελία (Διομήδης Ξάνθης) 12.75

200μ Γυναικών 
1. Κεραμιδά Γρηγορία (ΑΟ Βάρης Δρομέας) 23.16 (+2.8)
2. Πολίτη Κορίνα (ΓΣ Χαϊδαρίου) 24.19 (+2.8)
3. Καρκαλάτου Ελπίδα (ΣΔΥ Αργολίδας) 24.27 (+2.8)
4. Θεοδώρου Ευφροσύνη (Νεάπολη Χαλκίδας) 24.56 (+2.2)
5. Σαμάνη Κυριακή (Αίολος Μακεδονίας) 24.86 (+2.8)
6. Μπέκου Φέρες Ολυμπια (Βεργίνα) 24.87 (+2.2)
7. Πετρίδου Μαρία (ΟΦΚΑ ΣΕρρες) 25.00 (+2.2)
8. Αμανατίδου Ελένη (ΜΕΑΣ Τρίτων) 25.13 (+2.8)

Άλμα σε μήκος Γυναικών
1. Αλεξούλη Χάϊδω (ΑΣ Πελασγός Λάρισας) 6.44 (+2.5)
2. Παπαχρήστου Βούλα (ΑΕΚ) 6.29 (+3.2)
3. Γράβαλου Ανδριάνα (ΑΕΚ) 6.17 (+2.2)
4. Κορένεβα Οξένα (ΓΣ Κηφισιάς) 6.09 (+2.9)
5. Μάρκου Χριστιάνα (ΓΣ Κηφισιάς) 6.06 (+2.7)
6. Αλβερτσιάν Κριστίνα (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 6.00 (+2.4)
7. Κουτσαλιάρη Ελένη (ΓΣ Γρεβενών) 5.98 (+2.5)8. Ιωάννου Ιωάννα (ΓΕ Νάουσας) 5.86 (+0.6)

400μ εμπόδια Γυναικών
1. Δαλάκα Κατερίνα (ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδας) 59.47
2. Λιτσένη Μαρία (ΜΕΑΣ Τρίτων) 59.91
3. Τόκα Ελπίδα (ΑΕ Ολυμπιάδα Πάτρας) 59.97
4. Κιάφα Άννα (ΓΣ Κηφισιάς) 1.00.02
5. Κανάκη Αλέξια (ΟΦΗ) 1.00.17
6. Γεράση Ίρις (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας)
7. Γναφάκη Δήμητρα (ΑΟ Κύδων Χανίων) 1.01.96
8. Καραμπέτσου Ελένη (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας) 1.02.76

Σφυροβολία Γυναικών
1. Κοροσίδου Ηλιάννα (Αίολος Μακεδονίας) 64.65
2. Σκαρβέλη Σταματία (ΓΣ Τρικάλων) 62.91
3. Βαμβουκάκη Αικατερίνη (Ζεύς Τρικάλων) 59.48
4. Ναξάκη Νίκη Πανιώνιος 53.96
5. Αργύρη Φωτεινή (Ζεύς Τρικάλων) 49.31
6. Δασκαλογιαννη Γεωργία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 49.11
7. Γρηγοριάδου Ραφαηλία (Αίολος Μακεδονίας) 48.20
8. Τσώκου Παναγιώτα (Εθνικός ΓΣ) 47.86

LATEST NEWS