Ακαδημίες

Με ευκολία οι Έφηβοι

Σε εύκολη νίκη έφτασαν οι έφηβοι του Παναθηναϊκού απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του Αμαρουσίου με 80-51 στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής της ΕΣΚΑ.

Οι “’πράσινοι’’ παίζοντας ομαδικά στην επίθεση και με πολύ καλή άμυνα κατάφεραν να πάρουν διαφορά ασφαλείας (44-32)  στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Μετά την ανάπαυλα δείχνοντας συγκέντρωση και χωρίς πολλά λάθη οι παίκτες του τριφυλλιού κράτησαν την διαφορά και την αύξησαν στο τελευταίο δεκάλεπτο(80-51). Κορυφαίος για τον Παναθηναϊκό ο Διαμαντάκος με 26 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 28-14, 44-32, 61-40, 80-51

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ( Παπαδόπουλος ): Τσούπρος 8, Χριστοδούλου 6, Κακαργιάς 5(1), Ναββάρο 2, Κονταξίου 3, Γκιουζέλης 11, Μαϊντόμπε, Σταύρος, Μακρυγιάννης 2, Φωτεινάκης 2, Διαμαντάκος 26, Χαραλαμπόπουλος 15(1).

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

04/02/14              21:45     ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ – ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ

04/02/14              21:45     ΧΟΛΑΡΓΟΥ ΚΛ.  ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΝΩΝ

04/02/14              21:45     ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ     ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

04/02/14              21:15     ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ      ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

04/02/14              21:45     ΙΛΙΣΣΙΩΝ              ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

04/02/14              21:15     ΑΙΓΑΛΕΩ              ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ – ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ