Ακαδημίες

Στο ρελαντί οι Εφηβοί

Χωρίς να δυσκολευτούν οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού επικράτησαν με 3-1 του ΟΦΗ για το πρωτάθλημα Κ17.

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα Εφήβων του Παναθηναϊκού αφοί οι μικροί «πράσινοι» επικράτησαν με 3-1 της αντίστοιχης ομάδας του ΟΦΗ στις εγκαταστάσεις στο Κορωπί.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο δέκατο λεπτό του αγώνα ο Θεοχάρης με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Μίγγου, με τον τελευταίο να δίνει… αέρα δυο τερμάτων στον Παναθηναϊκό στο 18ο λεπτό, με μακρινό σουτ.

Η ομάδα της Κρήτης κατάφερε να μειώσει στο 55’ με γκολ του Πλευράκη, μετά από κόρνερ. Ο Ξεπαπαδάκης ήταν αυτός που έγραψε το τελικό 3-1 με κοντινό πλασέ.

Παναθηναϊκός: Σαμπατάκος, Βαλμάς (80′ Αποστολάκης), Θεοχάρης, Ζήκος (60’ Βάρεσης), Ντόκο, Μίγγος, Μπουζούκης (80’ Μαργαρώνης), Ξεπαπαδάκης, Δημητρούλας, Πίσπας, Λώλος (70’ Βραχάλης).

ΟΦΗ: Νικόλας (40’ Οικονομάκης), Κοντογιάννης, Ντελής, Νηστικάκης, Χαλκιαδάκης, Καλαϊτζάκης (46’ Κουρίνος), Μανιάδης, Πλευράκης (62′ Φανιουδάκης), Σταυριανός (57’ Θαρρενός), Πρίκας, Βαλδάκης.