Ακαδημίες

Ήττα για τους μικρούς

Κακή εμφάνιση και ήττα με 2-0 για την ομάδα κ20 του Παναθηναϊκού από την αντίστοιχη του ΟΦΗ στις εγκαταστάσεις στο Κορωπί.

Κακή εικόνα από τους παίκτες του Παναθηναϊκού και ήττα 2-0 από τον ΟΦΗ για το πρωτάθλημα κ20 της Σούπερ Λίγκας. Οι μικροί «πράσινοι» δε βρήκαν ρυθμό και έκαναν αρκετά λάθη που τους στοίχισαν.

Οι Κρητικοί άνοιξαν το σκορ στο 46’, όταν ο Χρηστάκης με μια καταπληκτική κάθετη πάσα βρήκε τον Μανιδάκη που με υποδειγματικό πλασέ έκανε το 0-1 ενώ στο 64ο λεπτό οι Κρητικοί εξασφάλισαν τη νίκη χάρη γκολ του Μαραθιανού, μετά την πάσα του Μεταξάκη!

Παναθηναϊκός: Λαμπίρης, Τούντορ, Ζούλης, Τριανταφυλλόπουλος, Μυρθιανός, Αγγελόπουλος Β., Νιούμαν, Μαλντίν, Λάμπρου, Μπαμίχα, Γεροκωνσταντής. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Μπαλατσούρας, Ζαφειράκης και Χατζηγιοβάννης.

ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Μπολάκης, Τουγλής, Ρουσσάκης, Δαμιανάκης, Χύζι, Μανιδάκης (67′ λ.τρ. Μεταξάκης), Κοντογιάννης, Μαραθιανός, Σακλαμάκης (85′ Λογοθέτης), Χρηστάκης (72′ Χατζάκης).