Εύκολα την Γλυφάδα

Η ομάδα πόλο του Παναθηναϊκού επικράτησε με 10-5 επί της Γλυφάδας σε ένα εύκολο απόγευμα στο Μαρούσι.

Οι «πράσινοι» ήταν εξαιρετικοί επιθετικά με επτά διαφορετικούς παίκτες να σκοράρουν.

Το τέλος της 3ης περιόδου βρήκε τον Παναθηναϊκό να προηγείται 7-2 και να έχει «σφραγίσει» τη νίκη, με το τελευταίο 8λεπτο να είναι… φεστιβάλ τερμάτων από τις δυο ομάδες καθώς έληξε 3-3 και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 10-5, με τον νεαρό Σαρτζετάκη να πετυχαίνει το τελευταίο γκολ του αγώνα και του Παναθηναϊκού.

Εξαιρετικός ήταν και πάλι ο τερματοφύλακας του «τριφυλλιού» Καραμπέτσος ο οποίος στην 3η περίοδο δεν επέτρεψε στη Γλυφάδα να σκοράρει καν και πραγματοποίησε εξαιρετικές αποκρούσεις σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι πολύ καλή παρουσία είχε και ο  πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης Γιώργος Αφρουδάκης

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 2-1, 2-0, 3-3.

Παναθηναϊκός: Σαρτζετάκης 1, Κόχειλας Ν. 1, Κουρλιάφτης 1, Θεοδωρόπουλος 2, Παπαδόγκωνας 1, Αφρουδάκης Γ. 3, Γερακούδης 1.

Γλυφάδα: Καζάζης 1, Παπούκας 1, Αγγελίδης 1, Παπαδόπουλος 1, Μέλος 1.