18 μήνες, 20 γκολ

Ο Νίκος Καρέλης έφτασε τα 20 γκολ με τη φανέλα του Παναθηναϊκού, σε 76 συμμετοχές σε πρωτάθλημα, κύπελλο και Ευρώπη.

Δεν τα πάει και άσχημα τελικά, ο Νίκος Καρέλης. Παρά το γεγονός ότι είναι ένας ποδοσφαιριστής που μπορεί να χάσει… τα άχαστα, θα ήταν τουλάχιστον άδικο να μην του απονεμηθούν τα εύσημα, όσον αφορά την επιθετική του συγκομιδή με την πράσινη φανέλα.

Με δεδομένο την ηλικία και την εμπειρία του, ο Ηρακλειώτης επιθετικός έχει συμβάλλει με τα γκολ του, σε πολλά ματς των «πρασίνων» και δείχνει ότι όσο περνάει ο καιρός όλο και βελτιώνεται. Είτε κάνοντας καλύτερα τελειώματα, είτε παίρνοντας καλύτερες θέσεις στη μεγάλη περιοχή (ωραία διαγώνια κίνηση χθες στο 2-3, δίνοντας επί της ουσίας την ευκαιρία στον Χουχούμη να τον βρει αφύλακτο μέσα στην περιοχή του ΟΦΗ).

Ο 21χρονο άσος έφτασε τα 20 γκολ συνολικά (12 φέτος, 9 στο πρωτάθλημα) και με βάση τον αριθμό των εναπομεινάντων ματς της χρονιάς, ο Καρέλης λογικά θα φτάσει σε διψήφιο αριθμό τερμάτων.

Το απωθημένο των 5,5 δις: Οι 2 αστεράτοι παικταράδες που ο ΠΑΟ έχασε στις λεπτομέρειες το τρελό καλοκαίρι του 1999 62.231 ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Στα ματς στα οποία έχει σκοράρει ο Καρέλης στους 18 μήνες που αγωνίζεται στον Παναθηναϊκό, ο απολογισμός είναι 13 νίκες, 3 ισοπαλίες και 1 ήττα.