Ακαδημίες

Απρόσμενη ήττα

Οι Νέοι του Παναθηναϊκού παρά το γεγονός ότι ήταν καλύτεροι ηττήθηκαν με 2-0 από την Ξάνθη.

Οι «πράσινοι» είχαν στο μεγαλύτερο χρονικό διάστημα της αναμέτρησης τον έλεγχο αλλά τελικά γνώρισαν την ήττα με 2-0 στο «Γ. Καλαφάτης».

Οι «πράσινοι» των Σάμιου και Μαραγκού μαζί με τον τεχνικό διευθυντή ακαδημιών του «τριφυλλιού» Γιάννη Σαμαρά -ο οποίος έκατσε στον πάγκο και έδινε οδηγίες όταν το έκρινε σωστό- έχασαν αρκετές ευκαιρίες να «ανοίξουν» το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Μυρθιανού!

Ταυτόχρονα και στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός συνέχισε να χάνει ευκαιρίες αλλά τελικά δεν κατάφερε να τις μετουσιώσει σε γκολ. Έτσι  η Ξάνθη στις δύο ευκαιρίες που έκανε σκόραρε και έτσι πήρε τη νίκη με 2-0.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Βασίλας, Αθανασόπουλος, Τζανουλίνος, Ζούλης, Μυρθιανός, Αγγελόπουλος Β., Τουρούκης, Μπαμίχα, Σιλβεστρίδης, Παπανικολάου, Χατζηγιοβάννης.