Μετάλλια για το «τριφύλλι» στη σκοποβολή!

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, ο ολοκληρώθηκε χτες (18/10) ο αγώνας Α΄ Κατηγορίας αεροβόλων όπλων, στο Σκοπευτήριο της Ελευσίνας από τον Σ.Ο.ΕΛ., με τον Παναθηναϊκό να είναι για ακόμη μία φορά στα μετάλλια.

Στο Πιστόλι Ανδρών, ο Μάνος Παπαθωμάς κατέκτησε τη δεύτερη θέση, παίρνοντας το αργυρό μετάλλιο, με επίδοση 561/600, ενώ στην ίδια κατηγορία ακλούθησαν οι Κατσίρης (5ος 557/600), Καμπούρης (6ος 557/600), Τσαντουριντζε (12ος 548/600), Βαρταλάς (17ος 536/600), Λαικώνης (18ος 535/600), Λουκόπουλος (26ος 511/600), Νηματάς (30ος 502) και Μαρκόπουλος (33ος 419/600).

Στο Πιστόλι Γυναικών, η Άννα Ξανθάκη με επίδοση 361/600 πήρε το χάλκινο μετάλλιο, ενώ η  Ειρήνη Πατεράκη, κατέκτησε την όγδοη θέση με επίδοση 342/600. Ακολούθησε στην ένατη θέση η Ιφιγένεια Αρβανίτη την 9η, με επίδοση 338/600.

Στο Πιστόλι Εφήβων ο Μιχάλης Γουγής, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, ενώ μια ανάσα από το βάθρο έφτασε ο Νικήτας Καφαντάρης, ο οποίος στο Τουφέκι Ανδρών, τερμάτισε τέταρτος με επίδοση 535,8/654.

Παναθηναϊκός: Κυριάρχησε και πήρε προβάδισμα πρόκρισης!
Παναθηναϊκός: Κυριάρχησε και πήρε προβάδισμα πρόκρισης! 1.104 ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Ο Παναθηναϊκός, εκπροσωπήθηκε από 14 αθλητές: στο Πιστόλι Ανδρών οι Μανός Παπαθωμάς, Δημήτρης Κατσίρης, Γιάννης Καμπούρης, Τσαντουριντζε Γιώργος, Παναγιώτης Βαρταλάς, Φώτης Λιακώνης, Θοδωρής Λουκόπουλος, Νηματάς Γιώργος και Σωτήρης Μακρόπουλος, στο Πιστόλι Εφήβων ο Μιχάλης Γουγής, στο Πιστόλι Γυναικών η Αννα Ξανθάκη, Ειρήνη Πατεράκη και Ιφιγένεια Αρβανίτη και τέλος, στο Τουφέκι Ανδρών ο Νικήτας Καφαντάρης