Ακαδημίες

Βαριά ήττα για τους Nέους

Βαριά ήττα με 4-0  γνώρισε η ομάδα Κ20 του Παναθηναϊκού από την αντίστοιχη του ΠΑΟΚ.

Ο «Δικέφαλος» του Βορρά, όντας ανώτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα επιβλήθηκε εύκολα με 4-0 του «τριφυλλιού» στο γήπεδο του Μεσημερίου.

Οι Θεσσαλονικείς, άνοιξαν το σκορ στο 28’ με τον Δημητριάδη και 11 λεπτά αργότερα ο Κούστα έκανε το 2-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο 45λεπτο η εικόνα δεν άλλαξε και με δύο γρήγορα τέρματα, ο «Δικέφαλος» καθάρισε την υπόθεση νίκη, με τον Συράκο στο 52’ και 55’ να διαμορφώνει το τελικό 4-0.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΠΑΟΚ: Κουτογλίδης, Τοπαλίδης, Τσελεπίδης, Δεληγιαννίδης, Δοδοντσάκης, Πατράλης, Παναγιωτίδης, Δημητριάδης, Ρανγκέλοφ, Συράκος, Κούστα

Παναθηναϊκός: Βασίλας, Ξηρός, Μαυρόμάτης, Ευαγγέλου, Τζανουλίνος, Μίγγος, Αγγελόπουλος Γ., Αγγελόπουλος Β., Παπανικολάου, Λάμπρου, Χατζηγιοβάννης