Ακαδημίες

Διπλό στη Μυτιλήνη οι Έφηβοι!

Οι Έφηβοι του Παναθηναϊκού επικράτησαν με 2-0 της Καλλονής στη Μυτιλήνη, παρά τις κακές καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν.

Οι «πράσινοι» κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη παρά τις αντίξοες συνθήκες που επικρατούσαν στο γήπεδο.

Οι δυνατός αέρας έκανε τη… ζωή δύσκολη στους νεαρούς ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Στο πρώτο ημίχρονο λοιπόν οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού δεν κατάφεραν να απειλήσουν τους αντίστοιχους της Καλλονής κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Την ίδια στιγμή όμως δεν απειλήθηκαν κιόλας.

Αντιθέτως, στην επανάληψη, ο Παναθηναϊκός ανέβασε στροφές και κατάφερε να σκοράρει δυο φορές μέσα σε διάστημα 12 λεπτών, φτάνοντας σε μια εύκολη νίκη. Αρχικά, με το πλασέ του Καλομοίρη και ακολούθως με το κοντινό σουτ από τον Δημήτρουλα, ενώ θα πρέπει να σημειωθεί πως αμφότερα τα τέρματα ήρθαν μέσα από ομαδική συνεργασία!

ΣΚΟΡΕΡ: 58’ Καλομοίρης, 70’ Δημήτρουλας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χριστογιώργος, Μανιδάκης Ν., Ζερβόπουλος, Βενέτης, Γκουντούνας, Βαρέσης, Αποστολάκης, Ξεπαπαδάκης, Καλομοίρης, Ζώτος (45’ Λώλος), Δημήτρουλας.