Αργυρό μετάλλιο η Τοξοβολία

Την δεύτερη Θέση στην κατηγορία Α Νέων Ανδρών Ολυμπιακού Τόξου κατέκτησε ο αθλητής της ομάδας Τοξοβολίας του Παναθηναϊκού Ανδρέας Κουκουζέλης, με τη φανέλα της Εθνική ομάδας.

Την δεύτερη Θέση στην κατηγορία Α Νέων Ανδρών Ολυμπιακού Τόξου κατέκτησε ο αθλητής της ομάδας Τοξοβολίας του Παναθηναϊκού Ανδρέας Κουκουζέλης, αγωνιζόμενος με τα χρώματα της Εθνικής Ομάδος, καθώς στην κόντρα του τελικού των Ολυμπιακών Γύρων έχασε με 6-2 από τον Κύπριο Παναγή Κωνσταντίνο. Το σκορ του ήταν 512 στον κανονικό αγώνα.

Ο αγώνας διοργανώθηκε από την Ελληνική Ομοσπονδία Τοξοβολίας στα πλαίσια της διακρατικής συμφωνίας Ελλάδας-Κύπρου και ήταν Αγώνας Τοξοβολίας Α αγωνιστικής κατηγορίας κλειστού χώρου 2Χ18μ.-Ο.Γ. ηλικιακών κατηγοριών Ανδρών – Γυναικών / Νέων Ανδρών-Νέων Γυναικών / Εφήβων-Νεανίδων Ολυμπιακού & Σύνθετου τόξου, και διεξήχθη στην Πάτρα, το Σαββατοκύριακο 5 και 6 Δεκεμβρίου 2015. Τον αθλητή συνόδευε ο προπονητής Τοξοβολίας του Παναθηναϊκού Αλέξανδρος Παμβουξόγλου.