Βελτίωση επιδόσεων και ρεκόρ

Εξαιρετικές επιδόσεις και βελτίωση ατομικών ρεκόρ, είχε η κολυμβητική ομάδα του τριφυλλιού, στους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν στην Τρίπολη.

Επιτυχημένη επέστρεψε η κολυμβητική αποστολή του Παναθηναϊκού από την Τρίπολη μετά τη μονοήμερη συμμετοχή της στο 10ο Κύπελλο ΚΟΑΤ.

Στους πρωινούς αγώνες οι εμφανίσεις των κολυμβητών μας ήταν ικανοποιητικές με τους περισσότερους αθλητές να βελτιώνουν τα ατομικά τους ρεκόρ επιβεβαιώνοντας τα όρια συμμετοχής τους στα πανελλήνια πρωταθλήματα.

6

Στις αγωνιστικές κατηγορίες ξεχώρισαν για το τριφύλλι οι συνήθεις ύποπτοι Δρασίδου και Κούτσουλας καθώς και ο Νίκος Χαραλάμπου που αγωνίστηκε για πρώτη φορά τη φετινή χρονιά. Η Μαρίλεια Δρασίδου κατέκτησε την 1η θέση στα 50μ πρόσθιο, τη 2η στα 50μ ελεύθερο και την τρίτη στα 100μ πεταλούδα, ο Νίκος Χαραλάμπου κατέκτησε τη 2η θέση στα 100μ πεταλούδα ενώ ο Σταμάτης Κούτσουλας, αν και μόλις 13 ετών, κατέκτησε την 3η θέση στα 200μ πρόσθιο κατηγορίας ανδρών.

Κράτα γερά ψυχάρα Πέννυ: Η Ρόγκα ανακοίνωσε τη μάχη της με τον καρκίνο
Κράτα γερά ψυχάρα Πέννυ: Η Ρόγκα ανακοίνωσε τη μάχη της με τον καρκίνο 343 ΠΡΟΒΟΛΕΣ
02

Την παράσταση βέβαια έκλεψαν οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες των προαγωνιστικών κατηγοριών που συμμετείχαν στη διοργάνωση το ίδιο απόγευμα συγκεντρώνοντας 22 μετάλλια, κερδίζοντας τις εντυπώσεις αλλά και το χειροκρότημα του κοινού.