Ακαδημίες

«Τρίποντο» με εντυπωσιακή εμφάνιση

Μετά από μία εξαιρετική εμφάνιση, οι Παίδες του Παναθηναϊκού επικράτησαν με 4-0 της αντίστοιχης ομάδας του Πλατανιά, σε αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική του 2ου γύρου στον Α’ όμιλο του Πρωταθλήματος Υποδομών Κ15 της Super League.

Οι «πράσινοι» σημείωσαν τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους και αυτό οφείλεται κυρίως στο εντυπωσιακό τους ξεκίνημα, καθώς τα τρία από τα τέσσερα γκολ, σημειώθηκαν στα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης.

Ο Πλατανιάς ήταν αυτός που είχε τη μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο πρώτο λεπτό, αλλά αστόχησαν σε τετ α τετ.

Στη συνέχεια το «τριφύλλι» απέκτησε τον έλεγχο του αγώνα και σε διάστημα 15 λεπτών, με σκόρερ τους Τζαβίδα στο 2′ και Μπάκο στο 9′ και στο 13′, έφτασαν πολύ γρήγορα στο 3-0, καθαρίζοντας από νωρίς το παιχνίδι.

Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από το 47′ με γκολ του Ντοματά, ενώ οι «πράσινοι» έχασαν ευκαιρίες για να σημειώσουν ακόμα περισσότερα τέρματα.

ΣΚΟΡΕΡ: 2’ Τζαβίδας, 9’ Μπάκος, 13’-47’ Ντοματάς

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χριστοδούλης, Βαγιαννίδης, Παρασκευόπουλος (75’ Πράπας), Αλεξανδρόπουλος, Κλάιφερτ, Μαυρουδής, Σερπέζης, Μπάκος, Τζαβίδας (63’ Αλεξόπουλος), Ζαγαρίτης (75’ Βόσσος), Ντοματάς (69’ Κώστας).