Εξαιρετική παρουσία με 4 μετάλλια στο Πανελλήνιο Κλειστού Στίβου

Τρομερή εμφάνιση, που είχε ως απολογισμό τέσσερα μετάλλια, πραγματοποίησαν οι αθλητές του Παναθηναϊκού Α.Ο., στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου, που διεξήχθη το διήμερο 13 και 14/2 στο ΣΕΦ.

Με τα τέσσερα μετάλλια που κατέκτησαν οι αθλητές του «τριφυλλιού», ανέβηκαν στην 5η θέση της γενικής κατάταξης στους Άνδρες, κάτι πολύ σημαντικό, αν σκεφτεί κανείς πως πέρσι βρισκόντουσαν στην 16η.

Ο Κωνσταντίνος Γκελαούζος κατέκτησε το ασημένιο στην κούρσα των 3.000 μ. ανδρών με χρόνο 8:21:38, ενώ ο Δήμος Μαγγίνας το χάλκινο στην ίδια κούρσα με χρόνο 8:23:03.

Από εκεί και πέρα, η Ελένη Λεβεντάκη πήρε το χάλκινο στην κούρσα των 3.000 μ. γυναικών με χρόνο 10:21:72 και ο Δημήτρης Αλαμπρίτης το ασημένιο στο έπταθλο με συγκομιδή 4. 531 βαθμών.