Χάλκινο ο Καμπούρης στο Κύπελλο

Ο Γιάννης Καμπούρης του Παναθηναϊκού, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο αγώνισμα του ελεύθερου πιστολιού 50m με δύο σκοπευτές.

Αναλυτικά:

«Το Σαββατοκύριακο 19-20/3 πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες του Κυπέλλου στα Πυροβόλα Όπλα 50 μέτρων που διοργάνωσε η ΣΚ.Ο.Ε. στο Εθνικό Σκοπευτήριο Βύρωνα, με στόχο τη στελέχωση της Εθνικής ομάδας. Συνολικά έλαβαν μέρος  21 σκοπευτές και σκοπεύτριες όλων των ηλικιών από 11 συλλόγους από όλη την Ελλάδα. Η γενική κατάταξη των αθλητών / αθλητριών προέκυψε από το σύνολο των επιδόσεων τους, συμμετέχοντας και στις δύο αγωνιστικές ημέρες.

Ο Παναθηναϊκός Α.Ο. έλαβε μέρος  στο αγώνισμα του Ελεύθερου Πιστολιού 50m με δυο σκοπευτές.

Ο Γιάννης Καμπούρης με καλή και σταθερή επίδοση και τις 2 ημέρες (523/600, 522/600) κατέλαβε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Ο Δημήτρης Κατσίρης κατέλαβε την 6η θέση με καλή επίδοση την πρώτη ημέρα (522/600, 508/600).

Επόμενο ραντεβού για τους σκοπευτές του Τριφυλλιού  το ερχόμενο Σαββατοκύριακο 26-27/3 με αγώνες στα 50μ του διοργανώνει η ΑΣΟΕΕ και 10μ του Νίκανδρου. Και οι 2 αγώνες θα διεξαχθούν  στο Εθνικό Σκοπευτήριο Βύρωνα».