Πρωταθλητής στις καταδύσεις ο Παναθηναϊκός! (pics)

Ο Παναθηναϊκός αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδος στις κατηγορίες Α΄ και Β΄ αγοριών, στις καταδύσεις.

Ο Παναθηναϊκός, σε ένα ακόμα ατομικό άθλημα, αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδας, αφού οι Θάνος Τσιρίκος, Νίκος και Δημήτρης Μόλβαλης, με συγκομιδή 66 βαθμών, κατέκτησαν το πρωτάθλημα καταδύσεων, στη διοργάνωση που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 21-22 Μαΐου στο ΟΑΚΑ.

Η προπονήτρια του Παναθηναϊκού Α.Ο., Ίνκα Μπαντούρι, μιλώντας στην επίσημη ιστοσελίδα του Ερασιτέχνη, ανέφερε τα εξής:

«Είμαι πολύ χαρούμενη για αυτό τον τίτλο και πολύ ικανοποιημένη από όλους τους αθλητές μας. Τώρα σειρά έχει το Εθνικό πρωτάθλημα ΟΠΕΝ, που θα διεξαχθεί μαζί με τις Κατηγορίες Γ’, Δ’ το τριήμερο 17-19 Ιουνίου (ΟΑΚΑ) και αναμένουμε το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων, στη Ριέκα της Κροατίας τον Ιούνιο, όπου θα δώσουν το «παρών» οι Νίκος και Δημήτρης Μόλβαλης και Θάνος Τσιρίκος. Συνεχίζουμε να δουλεύουμε σκληρά και πάντα επιδιώκουμε το καλύτερο δυνατό για τον Παναθηναϊκό Α.Ο.».

Παράλληλα με το πανελλήνιο πρωτάθλημα διεξήχθη και η ημερίδα για την κατηγορία Ε με τον νεαρό καταδύτη Σταύρο Σιφναίο να κατακτά ακόμα 2 ασημένια μετάλλια.