Αποτελέσματα Αγώνων 2016-2017

«Φόρτσαρε» στο δεύτερο ημίχρονο!

Ο Παναθηναϊκός τα βρήκε «σκούρα» στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στον Υδραϊκό (4-4), αλλά στην επανάληψη «πάτησε γκάζι» φτάνοντας στη νίκη με 11-4 σε αναμέτρηση για την έκτη αγωνιστική της Α1 πόλο ανδρών.

Η ομάδα του Τεό Λοράντου δυσκολεύτηκε αρκετά για ένα ημίχρονο κόντρα στον Υδραϊκό, ο οποίος κατάφερε να μείνει εντός παιχνιδιού στα πρώτα δύο οκτάλεπτα φέρνοντας το παιχνίδι στην ισοπαλία (4-4).

Στο δεύτερο ημίχρονο όλα κύλησαν διαφορετικά καθώς οι «πράσινοι» άρχισαν να σκοράρουν «κατά ριπάς» στην επίθεση, ενώ στην άμυνα, ο γκολκίπερ Γαλανίδης κατάφερε να κρατήσει τους φιλοξενούμενους δίχως σκορ καθόλη τη διάρκεια της επανάληψης (11-4).

Οι Λίντχουτ και Βάσιτς ηγήθηκαν στον «πράσινο» πίνακα των σκόρερ (3 γκολ) ενώ η υπόλοιπη ομάδα σημείωσε από ένα.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ 11-4

Οκτάλεπτα: 4-3, 0-1, 3-0, 4-0

Παναθηναϊκός (Λοράντος): Λίντχουτ 3, Βάσιτς 3, Καλογεράκος 1, Καρούντζος 1, Φώσκολος 1, Χαραλαμπόπουλος 1, Καπετανάκης 1

Υδραϊκός (Κραβαρίτης): Μπλάνης 2, Σαρτζετάκης 2