Αποτελέσματα Αγώνων 2016-2017

«Καθάρισαν» τα κορίτσια

Τα κορίτσια του Παναθηναϊκού πήραν μία εύκολη εκτός έδρας νίκης επί της Θέτιδας Βούλας με 1-3 σετ.

Στο κλειστό της Βούλας, ο Παναθηναϊκός ξέσπασε στο πρώτο σετ πάνω στη Θέτιδα πήρε μεγάλες διαφορές, έφτασε +14 (6-20) για το 0-1 (12-25).

Όμως, η εικόνα άλλαξε στο δεύτερο σετ, με τη Θέτιδα να ανεβάζει στροφές και να ακολουθεί την τακτική πιέζοντας τον Παναθηναϊκό στην υποδοχή με αποτέλεσμα την ισοφάριση σε 1-1 με 25-22.

Ωστόσο, στο τρίτο και πάλι οι φιλοξενούμενες πήραν προβάδισμα (3-8, 9-16) για το 1-2 σετ με 18-25 ενώ με τον ίδιο ρυθμό και χωρίς η Θέτιδα να βρίσκει τρόπο να αντιστρέψει την κατάσταση ο Παναθηναϊκός έφτασε στο τελικό 1-3 με 13-25, κατακτώντας ακόμα τρεις βαθμούς στην κούρσα του πρωταθλήματος.

Τα σετ: 12-25,25-22,18-25,13-25

Θέτις (Γεωργοπούλου): Κιουτσούκη, Βαρουδάκη, Χρηστινίδου, Τοντάϊ, Εσντέλ, Γιόβιτς, Ξηνταρά (λ), Μελετιάδη, Αργυροπούλου, Λεωνίδου

Παναθηναϊκός (Δ. Καζάζης): Ρίτσι, Χρυσομάλλη, Κωνσταντινίδου, Πολ, Μερτέκη, Καββαδία, Ρόγκα (λ),Καρπουζά, Λαγουδάκη