«Σαρωτικός» ο Γκάμπριελ

Ο Αμερικανός φόργουορντ έκανε... πάρτι έξω από τα 6.75μ. και αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ του Παναθηναϊκού στη νίκη επί των Τρικάλων με 93-63.

Πρωταγωνιστικός ήταν ο «ρόλος» του Κένι Γκάμπριελ στην άνετη νίκη του Παναθηναϊκού επί των Τρικάλων με 93-63 στο ΟΑΚΑ.

Ο Αμερικανός φόργουορντ έδειξε από νωρίς τις… διαθέσεις του, πραγματοποιώντας ένα… εξωπραγματικό «κρεσέντο» από την περιφέρεια, πετυχαίνοντας 4/4 τρίποντα στο πρώτο δεκάλεπτο, βοηθώντας την ομάδα να «χτίσει» πολύ γρήγορα ένα διψήφιο προβάδισμα που μετατράπηκε σε «παράσταση νίκης» στο ημίχρονο.

Βέβαια, το σερί «έσπασε» στην πέμπτη προσπάθειά του, ωστόσο ο Γκάμπριελ δεν πτοήθηκε, τελειώνοντας το ματς με 22 πόντους, 6/8 τρίποντα, 2/2 δίποντα, ήτοι… 80% ευστοχία για τον Αμερικανό, ο οποίος έδειξε πως βρίσκεται σε πολύ καλό «φεγγάρι».