Σερεμέτης: Χάλκινος με την Εθνική Παμπαίδων

Ο νεαρός βολεϊμπολίστας του Παναθηναϊκού, Βασίλης Σερεμέτης, κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο στο Βαλκανικό πρωτάθλημα.

Ο νεαρός αθλητής του ΠαναθηναϊκούΒασίλης Σερεμέτης, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο. Ο ακραίος του Παναθηναϊκού είναι μέλος της Εθνικής Παμπαίδων του βόλεϊ που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Βαλκανικό πρωτάθλημα.

Αναλυτικά το δελτίο Τύπου του Ερασιτέχνη:

«Ο ακραίος του Παναθηναϊκού Βασίλης Σερεμέτης συμμετείχε στην Εθνική ομάδα Παμπαίδων του βόλεϊ που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Βαλκανικό πρωτάθλημα που έγινε στην Κωνσταντινούπολη.

Η «γαλανόλευκη» επιστρέφει με την τρίτη θέση (τρεις νίκες-δύο ήττες) στις αποσκευές της και ο «πράσινος» αθλητής με πολύτιμες εμπειρίες.

Στον μικρό τελικό η Ελλάδα επιβλήθηκε της Σερβίας με 3-0 σετ (25-20, 25-14, 26-24) ενώ στον μεγάλο τελικό η Τουρκία επικράτησε της Βουλγαρίας με 3-1 σετ.

ΕΛΛΑΔΑ (Μπακοδήμος): Χριστόπουλος, Νανόπουλος Α., Μαρσέλλος, Θεοδόσης, Τοκαμάνης, Στρίκκα / Νανόπουλος Ηλ. (λ), Πετσιάς, Σγουρός, Σερεμέτης, Καούνης.

ΣΕΡΒΙΑ (Μιχαήλοβιτς): Προυσέβι, Πέροβιτς, Γιοβάνοβιτς, Σιμόν, Κούλιμπρκ, Ίλιτς / Βούλοβιτς (λ), Πούζοβιτς, Στάρτσεβιτς, Ντερμάνοβιτς».