Βόλεϊ

«Πράσινη» επικράτηση με τρομερό Ράπτη!

Ο Παναθηναϊκός μ΄ έναν τρομερό Ράπτη (14 π.), επικράτησε με 3-0 σετ του ΟΦΗ στην Κρήτη, στην πρεμιέρα της Volley League.

Ο Παναθηναϊκός από την αρχή του αγώνα έδειξε ότι θέλει να καθαρίσει γρήγορα το ματς.  Με τον Ράπτη σε τρομερή μέρα οι πράσινοι δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα απέναντι στον μαχητικό ΟΦΗ.

Το «τριφύλλι» είχε τον πλήρη έλεγχο στο πρώτο σετ είχε συνεχώς το προβάδισμα και στα κρίσιμα σημεία αύξησε την διαφορά κατακτώντας το τελικά με 19-25.

Ακριβώς ίδια η εικόνα και στο δεύτερο σετ με το συγκρότημα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου να το κατακτά με 18-25.

Παναθηναϊκός: Που θα δείτε το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό
Παναθηναϊκός: Που θα δείτε το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό 1.182 ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Μόνο στο τρίτο σετ δυσκολεύτηκε παραπάνω ο Παναθηναϊκός αφού το σκορ ήταν στο 20-21 ωστόσο τελικά το κατέκτησε με 23-25.

Αναλυτικά η διακύμανση του σκορ: 1ο σετ: 6-8, 13-16, 16-21, 19-25 2ο σετ: 5-8, 10-16, 15-21, 18-25 3ο σετ:  7-8, 12-16, 20-21, 23-25

Οι πόντοι του ΟΦΗ προήλθαν: 2 άσσοι, 34 επιθέσεις, 7 μπλοκ, 17 λάθη αντιπάλων και του Παναθηναϊκού προήλθαν: 4 άσσοι, 34 επιθέσεις, 11 μπλοκ, 26 λάθη αντιπάλων.

Ο.Φ.Η. (Δημήτρης Ζλατιλίδης): Ρουμελιωτάκης 2π. (2/8επ., 25%υπ., 25%αρ.), Στοροζίλοφ 1 (1 μπλοκ), Τσέλιος 1 (1 μπλοκ), Καραμπαλί 4 (3/5επ., 1 μπλοκ), Σαρικεΐσογλου 4 (3/6επ., 1 μπλοκ), Τσούλαφιτς 12 (10/23επ., 1 μπλοκ, 1 άσσος) / Γκαράς (λ. – 77%υπ., 62%αρ.), Κομητούδης, Ουρτάδο 2 (2/3επ.), Καρατζάς.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Ανδρεόπουλος): Γιάκομπσεν 3π. (2 μπλοκ, 1 άσσος), Στάροβιτς 6 (6/13επ.), Ρανγκέλ 6 (4/5, 2 μπλοκ), Ανδρεόπουλος 5 (2/5επ., 2 μπλοκ, 1 άσσος, 57%υπ., 29%αρ.), Πανταλέων 3 (3 μπλοκ), Ράπτης 8 (7/11επ., 1 μπλοκ) / Ζήσης (λ. – 100%υπ., 88%αρ.).

Τα σετ 0-3 (19-25, 18-25, 23-25)