Πολλές αγωνιστικές «μάχες» δίνει ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος αυτό το Σαββατοκύριακο και αναμφίβολα κλέβουν την παράσταση οι αγώνες με τον ΠΑΟΚ σε άνδρες και γυναίκες στο βόλεϊ. Από κει και πέρα ενδιαφέρον παρουσιάζει και το εκτός έδρας ματς μπάσκετ γυναικών του «τριφυλλιού» στα Χανιά.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:

18 Ιανουαρίου

09:30 ΟΑΚΑ, Πανελλήνιο πρωτάθλημα ξίφους ασκήσεως εφήβων-νεανίδων και ο ΠΑΟ συμμετέχει με τους εξής αθλητές και αθλήτριες: Κωνσταντίνα Σαίτάνη, Χριστίνα Κάζαγλη, Χαριτίνη Σέψα, Μαρία Κάζαγλη, Ρωμυλίνα Κάζαγλη, Αριάδνη Λάγιου, Ελευθερία Σουλεμέζη, Ιάσονας Χαλβατζής, Αναστάσιος Καπαντώνης-Σπανός, Ανδρέας Μπουρμούρης και Παύλος Μπέρτσος

09:30-20:00 Καβάλα, κολυμβητικό μίτινγκ Αποστόλου Παύλου με τη συμμετοχή της Νόρας Δράκου από πλευράς Παναθηναϊκού.

09:30 Σκοπευτήριο Βύρωνα, αγώνας σκοποβολής επιλέκτων για τη σύσταση της Εθνικής ομάδας και ο ΠΑΟ  έχει τέσσερις συμμετοχές (Βαλέρη Μαρία, Παπαθωμάς Μάνος, Σαλταγιάννης Άρης και Κανιούρης Νίκος)

11:00 Κηφισιά, Παναθηναϊκός-Νέο Ικόνιο Κ13 ποδόσφαιρο σάλας

14:30 Γηπ. Σπατών Δ.Δημητρίου» ΑΕ Γαία Σπατών-Παναθηναϊκός, κορασίδες βόλεϊ

15:00 Σπάτα, διεθνής αγώνας ορεινής ποδηλασίας με τη συμμετοχή του Γιάννη Τρυπίλα

16:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος», Παναθηναϊκός-Πανερυθραϊκός, ΕΣΠΑΑΑ έφηβοι βόλεϊ

17:15 Κηφισιά, Παναθηναϊκός-Εθνικός Παλλήνης, ποδόσφαιρο σάλας Κ18

18:00 Μίκρα, ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός, 12η αγωνιστική, volleyleague γυναικών

18:30 κλ. Αγίου Θωμά, Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, 9η αγωνιστική Volleyleague ανδρών (ΕΡΤ3)

20:00 Ταύρος κλ. «Τιμ. Ευγενικός», Μινώταυρος-Παναθηναϊκός, 17η αγωνιστική ποδόσφαιρο σάλας

20:00 κλ. Γκράβας, Ανταίος-Παναθηναϊκός, 15η αγωνιστική ΕΣΚΑ κορασίδες

19 Ιανουαρίου

09:30 ΟΑΚΑ, Πανελλήνιο πρωτάθλημα ξίφους ασκήσεως εφήβων-νεανίδων και ο ΠΑΟ συμμετέχει με τους εξής αθλητές και αθλήτριες: Κωνσταντίνα Σαίτάνη, Χριστίνα Κάζαγλη, Χαριτίνη Σέψα, Μαρία Κάζαγλη, Ρωμυλίνα Κάζαγλη, Αριάδνη Λάγιου, Ελευθερία Σουλεμέζη, Ιάσονας Χαλβατζής, Αναστάσιος Καπαντώνης-Σπανός, Ανδρέας Μπουρμούρης και Παύλος Μπέρτσος

09:30-20:00 Καβάλα, κολυμβητικό μίτινγκ Αποστόλου Παύλου με τη συμμετοχή της Νόρας Δράκου από πλευράς Παναθηναϊκού.

09:30 Σκοπευτήριο Βύρωνα, αγώνας σκοποβολής επιλέκτων για τη σύσταση της Εθνικής ομάδας και ο ΠΑΟ  έχει τέσσερις  συμμετοχές (Βαλέρη Μαρία, Παπαθωμάς Μάνος, Σαλταγιάννης Άρης και Κανιούρης Νίκος)

12:50 Σπάτα, πανελληνιο πρωταθλημα cyclocross με συμμετοχη Τρυπιλα Κουρη (ανδρες) και 14.00 Μιχαλης και Γκινης (Μαστερ).

13:00 Χανιά, γήπεδο Κλαδισού, ΟΑ Χανίων-Παναθηναϊκός, 13η αγωνιστική, μπάσκετ γυναικών (Υoutube ΟΑ Χανίων)

15:00 Σκόντα Ξάνθη Arena, Σκόντα Ξάνθη-Παναθηναϊκός, 19η αγωνιστική Superleague

15:45 Σπάτα, διεθνης αγωνας ΜΤΒ με συμμετοχη Κουρη (Ανδρες)

16:00 Παναθηναϊκός-ΓΣ Κερατέας, κορασίδες 2 ΕΣΠΑΑΑ

19:15 «Δ.Τόφαλος» Προμηθέας Πατρών-Παναθηναϊκός Basket league

21:00 Γαλάτσι, ΑΕΣ Ένωση Γαλατσίου-Παναθηναϊκός 12η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ έφηβοι

➡️ Γράψε το σχόλιο σου