«Καθάρισε» τον Πανιώνιο με δύο γκολ του Καλοσκάμη η Κ-17

Η Κ-17 του Παναθηναϊκού επικράτησε της αντίστοιχης του Πανιωνίου με 2-0 στην επιστροφή της ομάδας στη Λεωφόρο, με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Καλοσκάμη, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ.

Η Κ-17 του Παναθηναϊκού παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο και χάνοντας αρκετά γκολ επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης του Πανιωνίου στη Λεωφόρο.

Οι πράσινοι μπήκαν δυνατά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και μόλις στο 16ο λεπτό του αγώνα προηγήθηκαν με 1-0, με γκολ του Καλοσκάμη. Ο Βολάκης έκανε το σλάλομ από τα αριστέρα και έδωσε έτοιμο γκολ στον νεαρό φορ.

Το 2-0 οι πράσινοι το πέτυχαν στο 75ο λεπτό με τον Καλοσκάμη να σκοράρει και πάλι από κοντά.

Παναθηναϊκός: Παναγάκος, Καμαρός, Τσιάβος, Αλεβιζάκης, Ζεϊμπέκης, Ψύλλας (46′ Λιατίφης), Συμεωνίδης (65′ Τσεβάς), Βολάκης (65′ Καλός), Κυριόπουλος (80′ Παπανικολόπουλος), Καλοσκάμης, Νταμπίζας (46′ Δήμος).

Πανιώνιος: Αποστολάκης, Τσομπάνης, Ντρέκης (40′ Σαραντόπουλος), Δημητρέλης, Κούτρας, Τσέλος (55′ Γιαννόπουλος), Γιάννης, Κωνσταντακόπουλος, Γκιζίνος (72′ Λιάμπος), Τζάκσον (72′ Ρούσσος), Θεοδωρακόπουλος.