Ο Παναθηναϊκός Αθλητικός Όμιλος αγωνίζεται σε όλα τα «μέτωπα» το Σαββατοκύριακο 24/25 Νοεμβρίου δίνοντας «μάχες» σε ομαδικά και ατομικά αγωνίσματα.
Ξεχωρίζουν τα πανελλήνια πρωταθλήματα της σκοποβολής, ο τελικός του κυπέλλου τοξοβολίας, η συμμετοχή της Νόρας Δράκου σε παγκόσμια Μικτή ομάδα κολύμβησης και φυσικά οι αγώνες των ομαδικών τμημάτων, όπου την «παράσταση» κλέβει το Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός στο μπάσκετ γυναικών.Παράλληλα ξεκινάει το πρωτάθλημα της Volleyleague με την αναμέτρηση Παναθηναϊκού-ΟΦΗ ενώ στη Volleyleague γυναικών το «τριφύλλι» παίζει εκτός έδρας με τη Λαμία. Επίσης ξεκινάει και το πρωτάθλημα μπάσκετ με αμαξίδιο της Α1 Κατηγορίας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

09:30 Βύρωνας, Πανελλήνιο πρωτάθλημα, Αεροβόλο Τουφέκι Παίδων Ά και Παίδων Β, Αεροβόλο Πιστόλι Παίδων Β (Δρόλαπας, Γεωργιόπουλος, Αργυρόπουλος, Τζάμαλη,Νικολοπούλου, Κυριακάκη, Χατζαντώνη, Η.Λουκόπουλος, Κ. Λουκόπουλος, Κατσαρός, Παππάς και Γκουγκουλιάς)

09:30 Μαλακάσα, Στάνταρ Πιστόλι Ανδρών, Πιστόλι Κεντρικής Πυροδότησης Ανδρών (Γιαννίσης, Καμπούρης, Κατσίρης, Κοκκινάκης, Ζαρμακούπης)

09:30 ΟΑΚΑ, Τελικός κυπέλλου τοξοβολίας με τη συμμετοχή του Παναγιώτη Θεμελή στο ολυμπιακό τόξο ανδρών και της Ευγενίας Σκάρτσιαρή στο ολυμπιακό τόξο γυναικών

11:30 Νέο Ικόνιο, Νέο Ικόνιο-Παναθηναϊκός, ποδόσφαιρο σάλας Κ10

12:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Berlin, φιλικό ματς μπάσκετ Παγκορασίδες

13:00 Βουδαπέστη, Συμμετοχή της κολυμβήτριας Νόρας Δράκου σε παγκόσμια Μικτή στο ISL

15:00 3ο Λύκειο Αγίου Δημητρίου Απόλλων Αγίου Δημητρίου-Παναθηναϊκός, 4η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ Κορασίδες 2

16:00 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΟ Κωφών 4η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ Κορασίδες

16:15 6ο Ενιαίο Λύκειο Αιγάλεω Μελάς Αγίου Ελευθερίου-Παναθηναϊκός 3η αγωνιστική ΕΣΚΑ Κορασίδες

17:00 κλ. Πολιτείας Σχολή Μωραϊτη-Παναθηναϊκός 4η αγωνιστική ΕΣΠΑΑΑ Κορασίδες 3

17:30 Φλώρινα Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 1η αγωνιστική πινγκ πονγκ γυναίκες

18:00 Λαμία, 3η αγωνιστική Volleyleague γυναικών Λαμία-Παναθηναϊκός (Star Κεντρικής Ελλάδας)

19:45 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-ΑΕ Ψυχικού Παμπαίδες Β΄ 1η αγωνιστική ΕΣΚΑ

20:30 κλ. Αγίου Θωμά, Παναθηναϊκός-ΟΦΗ, 1η αγωνιστική Volleyleague άνδρες (PAOTV)

21:30 Ζωγράφου, Ερμής Ζωγράφου-Παναθηναϊκός, 7η αγωνιστική Futsal Super League

Κυριακή 25 Νοεμβρίου

09:00 Άγιος Δημήτριος, Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Παναθηναϊκός, παγκορασίδες μπάσκετ

09:30 Βύρωνας, Πανελλήνιο πρωτάθλημα, Αεροβόλο Τουφέκι Παίδων Ά και Παίδων Β, Αεροβόλο Πιστόλι Παίδων Β (Δρόλαπας, Γεωργιόπουλος, Αργυρόπουλος, Τζάμαλη,Νικολοπούλου, Κυριακάκη, Χατζαντώνη, Η.Λουκόπουλος, Κ. Λουκόπουλος, Κατσαρός, Παππάς και Γκουγκουλιάς)

10:00 «Φωκιανός» Παναθηναϊκός-Καλλιθέας, ποδόσφαιρο σάλας Κ18

12:00 Ασβεστοχώρι, Μέγας Αλέξανδρος-Παναθηναϊκός 1η αγωνιστική μπάσκετ με αμαξίδιο

14:30 κλ. «Παύλος Γιαννακόπουλος» Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός μπάσκετ γυναικών 2η αγωνιστική (PAOTV)

14:30 Νέα Σμύρνη, Μίλων-Παναθηναϊκός, ποδόσφαιρο σάλας Κ12

15:30 Ζωγράφου, Ερμής Ζωγράφου-Παναθηναϊκός, ποδόσφαιρο σάλας Κ14

18:00 Βουδαπέστη, συμμετοχή της κολυμβήτριας Νόρας Δράκου σε παγκόσμια Μικτή στο πρωτάθλημα ISL

➡️ Γράψε το σχόλιο σου