VOLLEY LEAGUE

Το γύρισε ο Παναθηναϊκός και πήρε σημαντική νίκη

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-2 του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, παρότι βρέθηκε πίσω με 2-1 σετ.

Η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Παναθηναϊκού επέστρεψε στις «μεγάλες» νίκες και κατάφερε και λύγισε τον ΠΑΟΚ με 3-2 σετ στη Θεσσαλονίκη.
Οι πρωταθλητές κατάφεραν και έκαναν ένα σημαντικό διπλό και μάλιστα με ανατροπή καθώς ήταν πίσω στο σκορ με 2-1 σετ.

Στον αγωνιστικό τομέα ο Παναθηναικός  μπήκε δυναμικά στο πρώτο σετ, είχε τον πλήρη έλεγχο του κα το κατέκτησε με 19-25.

Η εικόνα του ματς άλλαξε στο δεύτερο σετ αφού ο Παναθηναϊκός έριξε την απόδοση του και έδωσε δικαίωμα στον αντίπαλο να πάρει κεφάλι αλλά και να κατακτήσει τελικά το σετ με 25-21.

Παναθηναϊκός: «Πράσινες» και τη νέα σεζόν, Μπελιά & Γκρόθες!
Παναθηναϊκός: «Πράσινες» και τη νέα σεζόν, Μπελιά & Γκρόθες! 467 ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Στο τρίτο σετ οι «πράσινοι» δεν μπήκαν στις ανάγκες του αγώνα και το έχασαν σχετικά εύκολα με 25-16.

Σε ότι αφορά το τέταρτο σετ  ο Παναθηναϊκός επανήλθε  και πάλι στον αγώνα πήρε από την αρχή μέχρι το τέλος του το προβάδισμα και το κατέκτησε με 18-25.

Στο τάι μπρέικ ο ΠΑΟ είχε την ίδια ορμή και το κατέκτησε 7-15.