ΚΛΕΙΣΙΜΟ
Ερασιτέχνης

Παναθηναϊκός: Πρεμιέρα εκτός έδρας με Υδραϊκό

Ανακοινώθηκε το πρόγραμμα για την ομάδα πόλο του Παναθηναϊκού. Εκτός έδρας η πρεμιέρα των «πρασίνων» του Μιχάλη Λαζαρίδη.

Παναθηναϊκός: Πρεμιέρα εκτός έδρας με Υδραϊκό | panathinaikos24.gr

Με νέο σύστημα διεξαγωγής και τη συμμετοχή 16 ομάδων, που θα είναι χωρισμένες σε δύο ομίλους στην Α’ φάση της διοργάνωσης, θα διεξαχθεί το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Ανδρών της αγωνιστικής περιόδου 2021-2022.

Στο «Π. Γιαννακόπουλος» Ουάιτ, Μέικον και Πέρι (Pics)
Στο «Π. Γιαννακόπουλος» Ουάιτ, Μέικον και Πέρι (Pics) 699 ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Όπως προέκυψε μετά την σχετική κλήρωση, ο Παναθηναϊκός θα αγωνιστεί στον Β’ Όμιλο του πρωταθλήματος, μαζί με τους Υδραϊκό ΝΟ, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Χανίων, ΓΣ Περιστερίου, ΝΟ Χίου, Πανιώνιο ΓΣΣ και ΝΟ Βουλιαγμένη.

Στον άλλο όμιλο οι ομάδες που τον απαρτίζουν είναι οι ΑΕΚ, Εθνικός, ΠΑΟΚ, Απόλλων Σμύρνης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ολυμπιακός, Άρης και ΑΟ Π. Φαλήρου.

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 πόλο θα πραγματοποιηθεί στις 2 Οκτωβρίου, με τους «πράσινους» να ξεκινούν τις υποχρεώσεις τους εκτός έδρας κόντρα στον Υδραϊκό, ενώ τη 2η αγωνιστική θα φιλοξενήσουν τη Χίο.

Το αναλυτικό πρόγραμμα:

Β’ Όμιλος

1η αγωνιστική – 8η Υδραϊκός – Παναθηναϊκός Χανιά – Πανιώνιος ΟΥΚ Βόλου – Βουλιαγμένη Περιστέρι – Χίος

2η αγωνιστική -9η Υδραϊκός – ΟΥΚ Βόλου Παναθηναϊκός – Χίος Πανιώνιος – Περιστέρι Βουλιαγμένη – Χανιά

3η αγωνιστική -10η Χίος- Πανιώνιος Περιστέρι – Βουλιαγμένη ΟΥΚ Βόλου – Παναθηναϊκός Χανιά- Υδραϊκός

4η αγωνιστική -11η Βουλιαγμένη- Χίος Υδραϊκός – Περιστέρι ΟΥΚ Βόλου – Χανιά Παναθηναϊκός – Πανιώνιος

5η αγωνιστική – 12η Περιστέρι – ΟΥΚ Βόλου Χανιά – Παναθηναϊκός Χίος – Υδραϊκός Πανιώνιος -Βουλιαγμένη

6η αγωνιστική 13η Χανιά -Περιστέρι Παναθηναϊκός – Βουλιαγμένη ΟΥΚ Βόλου – Χίος Υδραϊκός – Πανιώνιος

7η αγωνιστική -14η Βουλιαγμένη – Υδραϊκός Πανιώνιος – ΟΥΚ Βόλου Χίος – Χανιά Περιστέρι – Παναθηναϊκός

Α’ Ομιλος

1η αγωνιστική – 8η ΑΕΚ – Π. Φάληρο ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός Εθνικός – Αρης Απόλλων Σμ. -Γλυφάδα

2η αγωνιστική – 9η ΑΕΚ – Εθνικός Π. Φάληρο – Γλυφάδα Ολυμπιακός – Απόλλων Σμ. Αρης – ΠΑΟΚ

3η αγωνιστική – 10η Γλυφάδα- Ολυμπιακός Απόλλων Σμ.- Αρης Εθνικός- Π. Φάληρο ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

4η αγωνιστική – 11η Αρης – Γλυφάδα ΑΕΚ – Απόλλων Σμ. Εθνικός – ΠΑΟΚ Π. Φάληρο – Ολυμπιακός

5η αγωνιστική- 12η Απόλλων Σμ. – Εθνικός ΠΑΟΚ – Π. Φάληρο Γλυφάδα – ΑΕΚ Ολυμπιακός – Αρης

6η αγωνιστική – 13η ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμ. Π. Φάληρο – Αρης ΑΕΚ – Ολυμπιακός Εθνικός – Γλυφάδα

7η αγωνιστική -14η Αρης – ΑΕΚ Ολυμπιακός – Εθνικός Γλυφάδα – ΠΑΟΚ Απόλλων Σμ. – Π. Φάληρο

➡️ Γράψε το σχόλιο σου

Κάνε subscribe στo Newsletter του PANATHINAIKOS24

HIGHLIGHTS

READ MORE

close