Ήττα για την Ρεν πριν από τον Παναθηναϊκό

Η Ρεν γνώρισε την ήττα με 2-1 από την Λοριάν λίγες μέρες πριν από το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό.

Την δεύτερη σερί ήττα της στο γαλλικό πρωτάθλημα γνώρισε η Ρεν στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Λοριάν με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ωστόσο η αστοχία της στις αρκετές φάσεις που δημιούργησε και κάποιες στιγμές αδυναμίας στην άμυνα της κόστισαν.

Μόλις στο 4ο λεπτό του αγώνα η Ρεν βρέθηκε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ του Ομαρί. Η Ρεν αντέδρασε και στο 21ο λεπτό και ισοφάρισε με γκολ του Μπλα.

Στο τελευταίο 10λεπτο του πρώτου μέρους η Λοριάν άρχισε να ανεβάζει την απόδοσή της και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Τουρέ.

Στο δεύτερο κομμάτι του αγώνα η Ρεν είχε ανούσια κατοχή, δεν απείλησε αρκετά και κάπως έτσι γνώρισε την ήττα μόλις λίγες μέρες πριν από το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό στη Λεωφόρο.