Νίκησε με τριάρα πριν τον Παναθηναϊκό η Βιγιαρεάλ!

H Βγιαρεάλ επικράτησε με 3-0 της Οσασούνα λίγες μέρες πριν την αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό.

Επιστροφή στις νίκες και στο πρωτάθλημα για τη Βιγιαρεάλ, μετά τη νίκη στην παράταση στο Copa Del Rey, με τα «κίτρινα υποβρύχια» να επικρατούν της Οσασούνα με σκορ 3-1 στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστική της La Liga χάρη σε τρομερή εμφάνιση του Μοράλες που πέτυχε χατ-τρικ.

Στο πρώτο ημίχρονο η Οσασούνα και είχε ευκαιρίες για να προηγηθεί, ωστόσο δεν τα κατάφερε και το ματς έμεινε στο 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μαρθελίνο πάτησε γκάζι και άνοιξε το σκορ με τον Μοράλες να βρίσκει δίχτυα στο 57ο λεπτό. Στο 71΄ ο 36χρονος Ισπανός σκόραρε ξανά και έκανε το 2-0, με τον Κατένα να μειώνει σε 2-1 επτά λεπτά αργότερα (78′). Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Μοράλες, ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ στο 80ο λεπτό.

Βιγιαρεάλ: Γιόργκενσεν, Αλτιμίρα (68΄Άκομαχ), Φόιθ, Αλμπιόλ, Κουένσα, Πεντράθα (87΄Μορένο), Παρέχο, Καπού (68΄Κομεσάνα), Μπαένα, Μορένο (79΄Τριγκέρος), Μοράλες (87΄Μπρερετόν Ντίαθ)