Έκανε περίπατο στην Πάτρα και ετοιμάζεται για τη «διαβολοβδομάδα»

Στην Ελλάδα δεν έχει αντίπαλο. Ο Παναθηναϊκός AKTOR, έκανε έναν υγιεινό περίπατο στην Πάτρα, επικρατώντας 87-55 του Απόλλωνα και πλέον στρέφει την προσοχή του στη «διαβολοβδομάδα» που θα αντιμετωπίσει Αρμάνι και Ζάλγκιρις.

Ο Παναθηναϊκός AKTOR ξεκίνησε το ματς με ένα 7-0, ενώ στο 7′ ξέφυγε με διψήφια διαφορά πόντων (9-21). Στο 9′ οι πράσινοι ξέφυγαν με 24-11 και το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 26-11.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 28-19 στο 13′ και στο 14′ ο Παναθηναϊκός AKTOR έφτασε τη διαφορά στους 13 πόντους (21-34). Στο 16′ το σκορ έγινε 41-23 για το “τριφύλλι”, ενώ στο 18′ η διαφορά ανέβηκε στους 24 πόντους (23-47). Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 49-29 και στο 21′ οι πράσινοι ξέφυγαν με 53-29. Στο 23′ η διαφορά έφτασε στο +27 (32-59) και στο 26′ έγινε το 64-36. Το τρίτο δεκάλεπτο τελείωσε με το “τριφύλλι” μπροστά στο σκορ με 71-44.

Στον αέρα το Μακάμπι- Παναθηναϊκός!
Στον αέρα το Μακάμπι- Παναθηναϊκός! 39.696 ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Η τέταρτη περίοδος είχε περισσότερο διαδικαστικό χαρακτήρα με τον Παναθηναϊκό AKTOR 4μιση περίπου λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα να βρίσκεται στο 83-51. Στον χρόνο που απέμεινε η εικόνα του παιχνιδιού δεν διαφοροποιήθηκε με τους πράσινους να φτάνουν εύκολα στη νίκη με 87-55.

Τα δεκάλεπτα: 11-26, 29-49, 44-71, 55-87

Απόλλων Πάτρας Carna (Χριστόπουλος): Κόουλμαν 5 (1), Μπιμπς 11 (1), Γκιουζέλης, Σαλούστρος 5 (1), Μπράουν 15, Μπλέιλοκ 5 (1), Βισσαρίου 2, Όσμπορν 9 (1), Καφέζας 3, Κογιόνης

Παναθηναϊκός AKTOR (Αταμάν): Γκραντ 2, Ναν 13 (1), Λεσόρ 10, Γκριγκόνις 4, Μήτογλου 14 (2), Καλαϊτζάκης 18 (1), Μωραΐτης 7 (1), Σαμοντούροβ 2, Παπαπέτρου 2, Αντετοκούνμπο 3, Ερνανγκόμεθ 12 (2), Μαντζούκας