Βόλεϊ

Πέρασε σαν σίφουνας από την Κηφισιά ο Παναθηναϊκός!

Συνέχισε να... αλώνει ο Παναθηναϊκός! Οι "πράσινοι" έδωσαν μοναδική παράσταση στο "Ζηρίνειο" επικρατώντας 3-0 σετ της Κηφισιάς και παραμένουν μια ανάσα από την πρώτη θέση μετά από 12 ματς στη Volley League ανδρών.

Συνέχισε να… αλώνει ο Παναθηναϊκός! Οι “πράσινοι” έδωσαν μοναδική παράσταση στο “Ζηρίνειο” επικρατώντας 3-0 σετ της Κηφισιάς και παραμένουν μια ανάσα από την πρώτη θέση μετά από 12 ματς στη Volley League ανδρών.

Ο Παναθηναϊκός ήταν πολύ σοβαρός στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και πέρασε με καθαρή νίκη 3-0 σετ από την Κηφισιά ξεπερνώντας ένα ακόμα εμπόδιο.

Οι «πράσινοι» του Δημήτρη Ανδρεόπουλου δυσκολεύτηκαν σε κάποια σημεία ωστόσο όταν χρειάστηκε ήταν παρόντες και με ψυχραιμία και ποιότητα πήραν τους κρίσιμους πόντους.

Κράτα γερά ψυχάρα Πέννυ: Η Ρόγκα ανακοίνωσε τη μάχη της με τον καρκίνο
Κράτα γερά ψυχάρα Πέννυ: Η Ρόγκα ανακοίνωσε τη μάχη της με τον καρκίνο 271 ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Ο Ερνάντεζ ήταν εκ των πρωταγωνιστών με 18 πόντους ενώ πολύ καλός ήταν και ο Θανάσης Πρωτοψάλτης που συμμετείχε σε εντυπωσιακές ενέργειες.

Στο πρώτο σετ ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε αρκετά βρέθηκε πίσω στο σκορ, ωστόσο στο τέλος ήταν ψύχραιμος και πήρε τους πόντους που έπρεπε, καθώς και το σετ με 25-27.

Στο δεύτερο σετ οι γηπεδούχοι ήταν και πάντα μαχητικοί όμως και πάλι το «τριφύλλι» είχε την ποιότητα να πάρει τις φάσεις που ήθελε και να πάρει και το σετ με 22-25.

Στο τρίτο και τελευταίο σετ ο ΠΑΟ δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης και κατέκτησε με χαρακτηριστική άνεση το σετ με 13-25.

Διαιτητές: Ιωαννίδης, Μυλωνάκης, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Επόπτες: Βαρατάσης, Καπότης, Γραμματεία: Καρατζογλίδου.