Παναθηναϊκός: Ηττα στο Κορωπί από τον Ολυμπιακό

Οι Νέοι του Παναθηναϊκού ηττήθηκαν 2-1 από τους αντίστοιχους του Ολυμπιακού στο Κορωπί.

Στο 13ο λεπτό του αγώνα οι Πράσινοι άνοιξαν το σκορ. Ο Καρακασίδης γέμισε δυνατά την μπάλα, αυτή έσκασε στο χορτάρι και μετά από ασυνεννοησία στην άμυνα του Ολυμπιακού κατέληξε στα δίχτυα.

Οι δύο ομάδες είχαν καλές στιγμές, με τον σκόρερ μάλιστα του γκολ του Παναθηναϊκού να είναι εκ νέου πρωταγωνιστής. Στο 43ο λεπτό του αγώνα ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι, με τον Καρακασίδη να πέφτει σωστά στην δεξιά του γωνία.

Στο 56ο λεπτό του αγώνα ο Ολυμπιακός έφερε το παιχνίδι στα ίσα με κεφαλιά του Μπάκουλα.

Στη συνέχεια οι δύο ομάδες είχαν κάποιες καλές στιγμές με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν γκολ με τον Σιλά στο τελευταίο λεπτό του αγώνα και να παίρνουν τους τρεις βαθμούς.

Παναθηναϊκός : Καρακασίδης, Σκαρλατίδης, Ντουβίκας, Λιναρδάκης, Νικολετόπουλος, Μαρκεζίνης, Μπόκος, Ζέκα (65΄Πάνος), Τερζής (65΄ Τρίκατζης), Μπρέγκου, Λάζαρης (67΄ Νταμπίζας)

Ολυμπιακός: Γεωργακόπουλος, Ντάμα, Παναγάκος, Καρκατσάλης, Κουτσίδης, Λιατσικούρας, Πνευμονίδης, Μπάκουλας, Γιουσούφ, Παπακανέλλος, Αλαφάκης