Πικραμένος ο Ιβάνοβιτς

Δεν έκρυψε την πικρία του για το χθεσινό αποτέλεσμα, ο Ντούσκο Ιβάνοβιτς, τονίζοντας ωστόσο πως ο Παναθηναϊκός μπορεί να αντιμετωπίσει στα ίσα κάθε αντίπαλο.

Αναλυτικά όσα είπε ο Μαυροβούνιος τεχνικός, μετά τη λήξη του αγώνα με την Μπαρτσελόνα (80-76):

«Χάσαμε μια μεγάλη ευκαιρία να κερδίσουμε εκτός έδρας την Μπαρτσελόνα. Η άμυνά μας ήταν κακή στην τρίτη περίοδο, δεν μπήκαμε καλά στο δεύτερο μέρος, κάτι που μας συμβαίνει για πρώτη φορά.

Ακόμα κι έτσι, χάθηκε το παιχνίδι στις λεπτομέρειες. Είναι μακρύς ο δρόμος και είμαι σίγουρος πως μπορούμε να αντιμετωπίσουμε στα ίσα τον καθένα. Θα πρέπει να είμαστε έτοιμοι για τέτοιου είδους ματς.

Ο Χουέρτας ήταν εξαιρετικός απόψε, είναι πολύ ταλαντούχος και κάνει πολλά πράγματα, πέραν του σκοραρίσματος. Στο τέλος παίξαμε μια λάθος άμυνα και κάναμε ένα παραπάνω λάθος…».