Ντεμπούτο με γκολάρα ο Καρέλης (Pics, Vid)

Ονειρεμένο ντεμπούτο με τη φανέλα της Γκενκ έκανε ο Νίκος Καρέλης! Ο Έλληνας επιθετικός μπήκε αλλαγή στο 76’ του αγώνα με την Ζούλτε Βάρεγκεμ και 11 λεπτά αργότερα έδωσε τη νίκη με 2-1 στην ομάδα του, με εντυπωσιακό γυριστό σουτ!

Καλύτερο ντεμπούτο με τη φανέλα της Γκενκ δεν θα περίμενε ο Νίκος Καρέλης. Ο νεαρός πρώην επιθετικός του Παναθηναϊκού μπήκε αλλαγή για την ομάδα του στο 76ο λεπτό και ενώ η αναμέτρηση με τη Ζούλτε Βάρεγκεμ ήταν στο 1-1.

Ο νεαρός επιθετικός 11 λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 87ο της αναμέτρησης, άρχισε να κάνει απόσβεση τα χρήματα που δαπάνησε η διοίκηση της Γκενκ λίγες μέρες νωρίτερα και με εντυπωσιακό τρόπο, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, χαρίζοντας πολύτιμο τρίποντο.

Αμέσως μετά ξέσπασε σε ξέφρενους πανηγυρισμούς και πνίγηκε στις αγκαλιές των συμπαικτών του, χαροποιώντας και τους φίλους της Γκενκ που για χάρη του, γέμισαν το γήπεδο με ελληνικές σημαίες, οι οποίοι με τη λήξη της αναμέτρησης φώναζαν ρυθμικά το όνομά του.

Δείτε τις φωτογραφίες αλλά και το βίντεο με το γκολ του Καρέλη…