ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΡΗΣ 82-60

Άνετα τον Άρη με νέα σούπερ εμφάνιση του Ντένμον!

Τη δεύτερη φιλική νίκη του στην Καστοριά πέτυχε σήμερα ο Παναθηναϊκός, επικρατώντας 82-60 του Άρη στο κλειστό του Άργους Ορεστικού, με πρωταγωνιστή τον Μάρκους Ντένμον (17π.).

Άνετος και ωραίος ο Παναθηναϊκός, επικράτησε με 82-60 του Άρη στο κλειστό του Άργους Ορεστικού.

Η ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη έμεινε κοντά στο σκορ για ένα δεκάλεπτο (20-17), αλλά στη συνέχεια η ομάδα του Πασκουάλ ανέβασε «στροφές», κλείνοντας το ημίχρονο στο 49-26.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα για το «τριφύλλι» που με μπροστάρη τον Μάρκους Ντένμον (πέτυχε 17π.) τελείωσε το ματς στο +22 (82-60).

Πλην του Ντένμον, καλή ήταν η εμφάνιση του Σίνγκλετον (13π.) και του Ρίβερς (10π.).

Τα δεκάλεπτα: 20-17, 49-26, 68-44, 82-60

Παναθηναϊκός Superfoods  (Τσάβι Πασκουάλ): Καλαϊτζάκης 5(1), Ντένμον 17(3), Ρίβερς 10(3), Λοτζέσκι 7(1), Γκάμπριελ 9(3), Μήτογλου 2, Σίνγκλετον 13(3), Όγκαστ 8, Βουγιούκας 9, Σακελλαρίου, Παπαντωνίου 2