Futsal: Ισόπαλος με Μινώταυρο ο Παναθηναϊκός

Η ομάδα Futsal του Παναθηναϊκού ήρθε ισόπαλη (9-9) με την ομάδα του Μινώταυρου, σε αναμέτρηση πρωταθλήματος.

Το τμήμα ποδοσφαίρου σάλας του Παναθηναϊκού αναδείχτηκε ισόπαλο εκτός έδρας με τον Μινώταυρο 9-9 στο κλειστό γυμναστήριο «Τιμ.Ευγενικός» στον Ταύρο.

Οι «πράσινοι» αγωνίστηκαν χωρίς τον βασικό τους τερματοφύλακα τον Μπάρδη ενώ στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου τραυματίστηκε ο Οικονομόπουλος και αποχώρησε.

Το ματς ήταν συναρπαστικό και είχε συνεχείς ανατροπές στο σκορ ενώ το ημίχρονο έληξε με 4-4 και ο ΠΑΟ ισοφαρίστηκε λίγο πριν το τέλος του αγώνα. Αναλυτικά οι σκόρερ του «τριφυλλιού»: Ντάρλας (3), Γκρίτζαλης (2), Παπαευστρατίου (2), Γκαϋφίλιας, Παούρης Παναθηναϊκός (Μπελτσίδης): Αλαφούζος, Οικονομόπουλος, Γκρίτζαλης, Γκαϋφίλιας, Ντάρλας, Λαμπάι, Χατζηφωτίου, Μπελτσίδης, Παούρης, Παπαευστρατίου, Σοφιανός και Πολίτης.