Futsal

Παναθηναϊκός : Λύγισε στα πέναλτι!

Στις λεπτομέρειες λύγισε ο Παναθηναϊκός στον πέμπτο και τελευταίο τελικό του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου σάλας και έχασε το τρόπαιο στην διαδικασία των πέναλτι από την ΑΕΚ με 3-2 ενώ η κανονική διάρκεια του αγώνα και η παράταση έληξε 2-2.

Ο ΠΑΟ προηγήθηκε 0-2 στο ημίχρονο στο κλειστό του Καματερού χάρη σε τέρματα που πέτυχαν οι Παούρης (7΄) και Παπαευστρατίου (17΄).

Ωστόσο η ΑΕΚ έφερε το ματς στα ίσα χάρη σε γκολ που σημείωσαν οι Αρτινός (29΄) και Ντάντης (31΄).

Σε ότι αφορά τα πέναλτι ο ΠΑΟ βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τους Παπαευστρατίου  και Παούρη όμως  η ΑΕΚ πέτυχε ένα περισσότερο με τους Μάνο, Θανασάι και Ηλιάδη.