Ακαδημίες

Παναθηναϊκός: Ήττα από τον ΟΦΗ και «αντίο» στο πρωτάθλημα για την Κ19

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε (2-0) από τον ΟΦΗ στην Κρήτη και έχασε κάθε ελπίδα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η ομάδα Κ19 του Παναθηναϊκού γνώρισε οδυνηρή ήττα από τον ΟΦΗ στην Κρήτη και παράλληλα εξανεμίστηκε κάθε ελπίδα για κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του ΟΦΗ ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης έβαλε μέσα λίγα λεπτά δύο τέρματα και πήρε τη νίκη η οποία στάθηκε ικανή για να χαρίσει το πρωτάθλημα στον ΠΑΟΚ που ευελπιστούσε σε πιθανό «πράσινο» στραβοπάτημα.

Μόλις στο 20ο λεπτό ο Σαβουϊδάκης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ το 2-0 το σημείωσε ο Νοικοκυράκης στο 33ο λεπτό. Ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να αντιδράσει, ωστόσο έχασε μεγάλες ευκαιρίες ενώ είχε και δοκάρι, με το 2-0 να μένει μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα της αναμέτρησης.