ΡΕΤΡΟ PANATHINAIKOS24.GR

Μένουμε σπίτι: Οταν η… ευρω- Λεωφόρος χόρευε σε ρυθμούς Θύρας 13 (VIDEO)

Τον Φεβρουάριο του 2002, αυτής της μαγικής ευρωπαϊκής χρονιάς, ο Παναθηναϊκός επικρατούσε 2-1 της Σπάρτα Πράγας σε ένα ματς που έμεινε στην ιστορία για τη φοβερή ατμόσφαιρα που δημιούργησαν οι οπαδοί της ομάδας.

Οι “πράσινοι” με δυο γκολ του Μιχάλη Κωνσταντίνου πήραν μια ακόμη νίκη στο Τσάμπιονς Λιγκ. Μιλάμε για τη σεζόν στην οποία το τριφύλλι περνώντας από φάσεις δυο ομίλων, έφτασε στους 8 της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, όταν αποκλείστηκε στις λεπτομέρειες από την Μπαρτσελόνα.

Στην αναμέτρηση με τη Σπάρτα ο Παναθηναϊκός έφτασε στην επικράτηση και η Λεωφόρος… χόρευε για 90 λεπτά στους ρυθμούς της Θύρας 13, μέχρι να φτάσουμε στα καθιερωμένα “ΟΛΕ”.