Γιοβάνοβιτς: «Το γρήγορο γκολ μας βοήθησε – Ήταν δύσκολο το ματς» (Vid)

Το γρήγορο γκολ που σημείωσε ο Παναθηναϊκός μόλις στο 3ο λεπτό, ήταν αυτό που σύμφωνα με τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς βοήθησε την ομάδα του για να πάρει τους τρείς βαθμούς της νίκης κόντρα στη Λαμία.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς στην Cosmote TV:

«Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι μετά από άσχημα αποτελέσματα. Σκοράραμε νωρίς και μας βοήθησε, είχαμε ευκαιρίες για να κάνουμε το 2-0 δε το κάναμε. Στο δεύτερο μέρος είχαμε νεύρα αφού ήταν ακόμα το παιχνίδι στο 1-0, δεν παρασυρθήκαμε από την ανασφάλεια μας καταφέραμε να ελέγξουμε το παιχνίδι και να καθαρίσουμε με το 2-0.

Ο Ιωαννίδης έχει προοπτικές, πρέπει να είναι συγκεντρωμένος για να πετύχει, έχει εμπειρία αλλά αυτή η έλλειψη παιχνιδιών έχει κόστος, αλλά θα μας δώσει βοήθειες όπως και ο Κουρμπέλης που γύρισε κανονικά στην ομάδα».