Τα highlights από την πεντάρα του Παναθηναϊκού στον Παναιτωλικό (Vid)

Τα γκολ και οι καλύτερες στιγμές από το 5-0 του Παναθηναϊκού στο Αγρίνιο κόντρα στον Παναιτωλικό.

Σαρωτικός, θεαματικός και ασταμάτητος ήταν στο Αγρίνιο ο Παναθηναϊκός!

Οι “πράσινοι” πέρασαν με εκκωφαντικό τρόπο από την έδρα του Παναιτωλικού επικρατώντας με το εντυπωσιακό 5-0 με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπερνάρ που σκόραρε τρεις φορές, τον Αϊτόρ να βρίσκει δίχτυα για πρώτη φορά μετά από 11 μήνες και τον Μάγκνουσον να ανοίγει λογαριασμό για τη φετινή σεζόν.

Ο Βραζιλιάνος άνοιξε το σκορ στο 13′ μετά από θαυμάσιο συνδυασμό, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 0-2. Στο δεύτερο μέρος επισφράγισε με ένα εκπληκτικό φάουλ την σπουδαία του εμφάνιση για το 0-3.

Στο 86′ ο Σπόραρ κέρδισε πέναλτι από τον Σενγκέλια με τον Αϊτόρ να ευστοχέι από τα 11 βήματα ενώ στις καθυστερήσεις ο Μάγκνουσον με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Τσέριν έκανε το τελικό 5-0.

Δείτε τα highlights από τη μεγάλη εμφάνιση του Παναθηναϊκού και τη νίκη στο Αγρίνιο: