Παναθηναϊκός Κ19: Ισόπαλο το ντέρμπι με την ΑΕΚ

Η Κ19 του Παναθηναϊκού ήρθε ισόπαλη (1-1) με την αντίστοιχη της ΑΕΚ.

Το παιχνίδι έγινε στο “Γ. Καλαφάτης” για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων.

Η ΑΕΚπροηγήθηκε στο 15ο λεπτό με τον Κοντορουχά ο οποίος εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας.

Οι πράσινοι κατάφεραν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης  στο 55ό λεπτό, με τον Κλάψα να φεύγει στην πλάτη της άμυνας και να σκοράρει για να διαμορφώσει το τελικό 1-1.

Παναθηναϊκός: Παναγάκος, Κοκκάκης (53’ Γρίβας), Διαμαντής (63’ Γεωργουλάκης), Πιτσώτης, Κάτρης, Λιατίφης, Κλάψας (53’ Ρομάνο), Νικολετόπουλος (72’ Ορμενάι), Νότας, Σπαθάρης, Λάζαρης (72’ Ναλιτζής).

ΑΕΚ: Μαρίνης, Σβίγκος, Ψυρόπουλος, Αντωνόπουλος, Χατζηνικολάου, Μαρούτσης, Χριστακόπουλος (53′ Μούτσα) Κολιμάτσης (68′ Παλαιολόγου) Γεωργέας (68′ Διαμαντόπουλος) Γιαννούλης (53′ Βασίλας) Κοντορουχάς.