Βόλεϊ

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 3-1: Έκαναν το πρώτο βήμα για την άνοδο!

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 3-1: Τα κορίτσια του Κυριάκου Καμπερίδη επικράτησαν της ΑΕΚ με 3-1 σετ, κάνοντας το 1-0 στη σειρά των τελικών των πλέι οφ ανόδου της Pre League.

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ 3-1: Ο Παναθηναϊκός μπήκε αποφασισμένος από την αρχή του αγώνα με την ΑΕΚ και τα κορίτσια του Κυριάκου Καμπερίδη «καθάρισαν» το πρώτο σετ με 25-20.

Βασικό όπλο των «φίνων κοριτσιών» ήταν το σερβίς τους, μιας και μέτρησαν 8 άσσους.

Το δεύτερο σετ δεν ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Παναθηναϊκό μιας και η ΑΕΚ προηγήθηκε με 4-6.Οι πράσινη απάντηση ήταν άμεση και το 4-0 του τριφυλλιού έφερε το σκορ στο 8-6. Η συνέχεια ανήκε καθολικά στον Παναθηναϊκό,ο οποίος κατέκτησε το δεύτερο σετ με 25-13.

Στο τρίτο σετ ο Παναθηναϊκός έφτασε στο σημείο να έχει ματς μπολ, αλλά τελικά η ΑΕΚ το κατέκτησε με 25-27.

Το τέταρτο και τελευταίο σετ ήταν ντέρμπι μέχρι τα… μισά του, όταν και ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με 18-15. Τελικά τα κορίτσια του Καμπερίδη επικράτησαν στο τρίτο σετ με 25-20 και πήραν τη νίκη.

Τα σετ 3-1 (25-20, 25-13, 25-27, 25-20)