Βόλεϊ

Τα φίνα κορίτσια φώναξαν «παρών» κόντρα στον ΠΑΟΚ!

Τα φίνα κορίτσια επικράτησαν με 3-2 σετ του ΠΑΟΚ και μπήκαν με το...δεξί στο νέο πρωτάθλημα της Volley League.

Τα φίνα κορίτσια στην επιστροφή της στην Volley League φώναξαν δυνατά «παρών». Απέναντι στον ΠΑΟΚ και με την βοήθεια του κόσμου οι πράσινες μπήκαν πολύ δυνατά και έτσι καθάρισαν το πρώτο σετ με σκορ 25-20.

Στο δεύτερο σετ ήταν ακόμα καλύτερες και έδειχναν έτοιμες να… καθαρίσουν το ματς χωρίς να χάσουν ούτε ένα σετ. Στο δεύτερο αυτο κομμάτι του αγώνα η επικράτηση για τις πράσινες ήταν ακόμα πιο εύκολη (25-14).

Οι γηπεδούχες θα μπορούσαν να καθαρίσουν το παιχνίδι πολύ πιο εύκολα αφού προηγήθηκαν με 2-0 σετ και με 12-4 στο τρίτο. Ωστόσο σε εκείνο το σημείο ο ΠΑΟΚ ανέβασε την απόδοσή του στο σερβίς, ισοφάρισε σε 2-2 και όλα κρίθηκαν στο τάι μπρέικ με τις δύο ομάδες να δίνουν ένα εκπληκτικό ντέρμπι.

Τελικά το ματς πήγε στο τάι μπρέικ και τα κορίτσια το κατέκτησαν με σκορ 15-11.

Τα σετ: 3-2 (25-20, 25-14, 19-25, 20-25, 15-11)