(04/02/20:00, ΕΡΤ3, PANATHINAIKOS24.GR)

Στο Ρέντη για το διπλό και την επιστροφή στις νίκες

Ο Παναθηναϊκός πάει στο Ρέντη για να αναμετρηθεί με τον Ολυμπιακό (04/02, 20:00, ΕΡΤ3, με στόχο το διπλό και τους τρείς βαθμούς, ώστε οι πρωταθλητές Ελλάδας να επιστρέψουν στις νίκες και στα θετικά αποτελέσματα της Volley League ανδρών.

Οι παίκτες του Δημήτρη Ανδρεόπουλου προέρχονται από ήττα στη Σύρο από το Φοίνικα με 3-0 σετ, ενώ ο αιώνιος αντίπαλος από εκτός έδρας επικράτηση επί του ΠΑΟΚ επίσης με 3-0 σετ. Ωστόσο ο Παναθηναϊκός θέλει να θυμηθεί την περσινή εικόνα και τα συνεχόμενα θετικά αποτελέσματα στην έδρα του αντιπάλου.

Αγωνιστικά προβλήματα για τους «πράσινους» δεν υπάρχουν, με τον προπονητή της ομάδας να τονίζει τη σημασία και τις ιδιαιτερότητες της αναμέτρησης.

Διαιτητές του αγώνα είναι οι Γεροθόδωρος, Κουτσούλας, παρατηρητής: είναι ο Ράπτης, επόπτες: Τόλιος, Νικάκης και Γραμματεία η Θεοδωρίδου.