Βόλεϊ

«Καθάρισε» την Κηφισιά ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-0 σετ της Κηφισιάς και έκανε το δύο στα δύο στη Volley League

Εύκολο απόγευμα είχαν οι παίκτες του Δημήτρη Ανδρεόπουλου κόντρα στην Κηφισια. Οι πράσινοι επικράτησαν με 3-0 σετ.

Το ματς Η Κηφισιά μπήκε στο ματς φουριόζα και με εντυπωσιακό Ζουπάνη προηγήθηκε με 8-12 με τον Παναθηναϊκό να πλησιάζει με τον Ρανγκέλ. Με άστοχο σερβίς του Τσάτσιτς η ομάδα των βορείων πραστίων έφτασε στο 11-14 με τους γηπεδούχους να μειώνουν σε 13-14 με μπλοκ του Ανδρεόπουλου.

Με άσο του Κασαμπαλή η Κηφισιά προηγήθηκε με 14-17 σε εκείνο το σημείο όμως ξεκίνησε το σερί του Παναθηναϊκού. Οι πράσινοι έφτασαν στο 19-17 μετά από χαμένη επίθεση του Σπυριούνη και με 22-19 μετά από νέο λάθος της ομάδας του Νίκου Ζαλμά. Ο Παναθηναϊκός εκμεταλλευόμενος τη διαφορά που είχε χτίσει κατέκτησε το σετ (25-22) με επίθεση του Ράπτη.

Στο δεύτερο σετ, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 11-14. Το τριφύλλι όμως με ένα επιθετικό ντεμαράζ γύρισε το παιχνίδι και έφτασε στην κατάκτηση του με 25-19.

Στο τρίτο σετ οι πράσινοι προηγήθηκαν 8-2, οι φιλοξενουμενοι αντέδρασαν κάπως αλλα ηττήθηκαν με 25-21.

Τα σετ 3-0 (25-22, 25-19, 25-21)