Βόλεϊ

Παναθηναϊκός: Χωρίς φρένα τα «φίνα κορίτσια» πέρασαν με άνεση από το Κερατσίνι!

H oμάδα βόλεϊ γυναικών του Παναθηναϊκού, δεν σταματά να «γεύεται» τη χαρά της νίκης, καθώς πέρασε με άνεση 3-0 σετ από την έδρα του Απολλώνιου για την 9η αγωνιστική της Volley League.!

Δυναμικό ήταν το ξεκίνημα του Παναθηναϊκού στο πρώτο σετ που προηγήθηκε με +4 (11-15) και διεύρυνε τη διαφορά στο +8 (12-20) για το 1-0 (25-17.

Αντίστοιχη ήταν η εικόνα και στο επόμενο σετ με τις «πράσινες» να ελέγχουν το ρυθμό από την αρχή (2-11) και να πετυχαίνουν το 2-0 (18-25).

Το τρίτο σετ ήταν το πιο ανταγωνιστικό και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ο Απολλώνιος είχε το προβάδισμα μέχρι την ισοφάριση σε 16-16 από τις «πράσινες». Οι γηπεδούχες στη συνέχεια διατηρούσαν ένα μικρό προβάδισμα στο σκορ αλλά ο Παναθηναϊκός έβρισκε τρόπους να το «σβήνει». Το «τριφύλλι» ύστερα από αρκετές ισοπαλίες κατέκτησε το σετ με 26-28 για το 0-3.