Εκτός έδρας ήττα για τον Παναθηναϊκό Β΄

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να ανταπεξέλθει στην πίεση του Τηλυκράτη και μοιραία γνώρισε την ήττα 2-0 στο γήπεδο του Αγρινίου για την 21η αγωνιστική της Super League 2.

Οι πράσινοι πίεσαν και έχασαν ευκαιρίες με τον Μπιλάλ και τον Καλοσκάμη, ωστόσο κόντρα στη ροή του ματς, ο Τηλυκράτης άνοιξε το σκορ με τον Ντοναλντόνι στο 42′ δυο λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του κάνοντας το 2-0 πριν το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός Β είχε τον έλεγχο και προσπάθησε να βρει ένα γκολ με κορυφαία ευκαιρία το σουτ του Νταμπίζα που σταμάτησε στο δοκάρι.

Τηλυκράτης Λευκάδας: Παρδαλός, Ζδράβος, Γιαννιώτης, Χατζητερζόγλου, Ρίζος, Τέρζι (46΄ Τεγούσης), Σπανουδάκης (69΄ Λαζαρίδης), Μπελεβώνης, Φοφανά (88΄Ρουγκάλας), Νιφορόπουλος (46΄ Κόκορης), Ντοναλντόνι (78΄Μακρυδάκης)

Παναθηναϊκός B: Ξενόπουλος, Λάμψιας, Σιδεράς, Κάτρης (57΄Φικάι), Μαρτίνης, Φρόκου (57΄ Κρυπαράκος), Αθανασακόπουλος, Σαρδέλης, Κυριόπουλος (57΄Μαντσίνι), Καλοσκάμης (46΄ Ταβάρες), Μπιλάλ (74΄ Νταμπίζας)