Βόλεϊ

Δεν τα κατάφεραν οι πράσινοι

Η ομάδα βόλεϊ των ανδρών του Παναθηναϊκού δεν κατάφερε να προκριθεί στο φάιναλ- φορ League Cup καθώς τερμάτισε στην δεύτερη θέση του 3ου ομίλου.

Οι πράσινοι στο ματς που θα έκρινε την πρόκριση του στο φάιναλ φορ εμφανίστηκε κατώτερος των προσδοκιών. Οι παίκτες του Δημήτρη Ανδρεόπουλου με αυτή την ήττα από τον Παμβοχαϊκό με 3-1 έχασαν και την πρόκριση.

Ο Παναθηναϊκός δεν είχε διάρκεια στο παιχνίδι του, υπέπεσε σε αρκετά λάθη και έτσι ήρθε η ήττα. Στο πρώτο σετ έγινε μεγάλη μάχη, αλλά ο Παμβοχαϊκός έδειξε μεγαλύτερη συγκέντρωση στο τέλος κάνοντας με 25-22 το 1-0. Στο δεύτερο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και με 25-19 έφτασαν στο 2-0.

Οι «πράσινοι» ανέκαμψαν στη συνέχεια μειώνοντας σε 2-1 (25-23). Στο τέταρτο σετ όμως ο Παμβοχαϊκός πήρε από νωρίς προβάδισμα, το «τριφύλλι» πλησίασε στο τέλος (μείωσε σε 22-20), αλλά η γηπεδούχος ομάδα έκανε το 25-22 και έφτασε στη νίκη με 3-1 σετ που της δίνει και το εισιτήριο για το Final4 του League Cup.

LIVE STREAMING: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
LIVE STREAMING: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 1.550 ΠΡΟΒΟΛΕΣ

Τα σετ: 25-22,25-19, 23-25,  25-22.

Παμβοχαϊκός (Κλαρούδας): Τερζής 2, Δρογκάρης 1, Ασπιώτης 8, Στεφάνοβιτς 9 (2μπλοκ), Ζήσης (λ), Τσουκ 5 (1μπλοκ), Κανέλλος 12 (1 μπλοκ), Νέμεθ 18 (1 μπλοκ), Σαρικεϊσόγλου 2, Βούλιν 10 (1 μπλοκ).

Παναθηναϊκός (Ανδρεόπουλος): Δημητριάδης, Καμίνσκι 20 (2 μπλοκ), Στιβαχτής 4, Κουκ 10 (1 μπλοκ), Πρωτοψάλτης 15, Χόι 13 (5 μπλοκ), Πανταλέων 3 (1 μπλοκ), Πολυχρονιάδης (λ), Λουκάς 1 (1 μπλοκ)