Βόλεϊ

Παναθηναϊκός – ΖΑΟΝ 3-0: Και τώρα… ΑΕΚ!

Παναθηναϊκός - ΖΑΟΝ 3-0: Τα φίνα κορίτσια του Παναθηναϊκού επικράτησαν με 3-0 σετ του ΖΑΟΝ και πλέον στρέφουν την προσοχή τους στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ.

Παναθηναϊκός – ΖΑΟΝ 3-0: Τα κορίτσια του Κυριάκου Καμπερίδη πήραν μία ακόμα νίκη στην Pre League, αυτή τη φορά επί του ΖΑΟΝ με 3-0.

Από το πρώτο σετ οι «πράσινες» έδειξαν τις διαθέσεις του και επικράτησαν πάρα πολύ άνετα με 25-10. Το δεύτερο σετ είχε ανάλογη κατάληξη μιας και οι παίκτριες του Κυριάκου Καμπερίδη το κατέκτησαν με 25-12.

Το τρίτο και τελευταίο σετ του αγώνα ήταν μία τυπική διαδικασία μιας και το τριφύλλι «έκλεισε» την καθαρή νίκη με σκορ 25-11.

Ο Παναθηναϊκός ήταν καλύτερος σε όλες τις στατιστικές κατηγορίες από τον ΖΑΟΝ, ο οποίος έμεινε χαμηλά στην επίθεση με 25%.