Καλμαζίδης: «Ανταποκριθήκαμε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα»

Ευχαριστημένος από τις προσπάθειες των αθλητριών του, ήταν ο Γιάννης Καλμαζίδης, μετά τη λήξη του αγώνα κόντρα στην Κιέρι.

Ο Γιάννης Καλμαζίδης με εξαίρεση το πρώτο σετ έμεινε ευχαριστημένος από την εμφάνιση του Παναθηναϊκού, παρά την ήττα με 3-2 από την Κιέρι.

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού δήλωσε:

«Σε όλο το παιχνίδι ήμασταν καλοί, ίσως με εξαίρεση το πρώτο σετ που ο αντίπαλός μας ξέφυγε στο σκορ. Γενικά κάναμε ένα καλό παιχνίδι. Πάντα μπορείς να βρεις κομμάτια του αγώνα που μπορείς να κάνεις καλύτερα. Η Κιέρι μας πίεσε πάρα πολύ και πιστεύω ανταποκριθήκαμε στο μεγαλύτερο μέρος.

Υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα στα δύο πρωταθλήματα και για εμάς ήταν σημαντικό που παίξαμε με μία τέτοια ομάδα. Η Κιέρι είναι από τα φαβορί της διοργάνωσης και κάποιες φορές πρέπει να μην είσαι άτυχος στη κλήρωση για να μπορείς να προχωρήσεις».